Всесвіт

Астрономи знайшли всього 16 світлових років від Сонця дві землеподібні планети

16 світлових років - це в принципі подолана відстань. Звичайно, не для сьогоднішніх, то для завтрашніх технологій. Треба тільки зрозуміти, чи має сенс такий політ

Міжнародна команда астрономів підтвердила дві планети поблизу зірки GJ 1002. Зірка – червоний карлик – знаходиться 16 світлових роках від Землі. Планети обертаються близько до зірки, але вона досить тьмяна, щоб температура на поверхні планет залишалася низькою, і там була рідка вода. Тепер астрономи спробують з’ясувати чи є в атмосфері планет кисень.

Дві планети, що обертаються навколо зірки GJ 1002. Художня реконструкція.

Міжнародна команда астрономів на чолі з дослідниками інституту астрофізики Канарських островів (IAC) підтвердила наявність двох планет з масами, близькими до Землі, на орбіті навколо зірки GJ 1002, червоного карлика поблизу Сонячної системи. Обидві планети знаходяться в зоні проживання зірки

“Здається, природа прагне показати нам, що планети, подібні до Землі, дуже поширені. З цими двома ми тепер знаємо, що 7 таких планетних систем знаходяться досить близько до Сонця», — пояснює Алехандро Суарес Маскареньо, провідний автор роботи. 

Екзопланети, що обертаються навколо зірки GJ 1002, яка знаходиться на відстані менше 16 світлових років від Сонячної системи, мають масу, близьку до земної і знаходяться в зоні населеності своєї зірки. Планеті GJ 1002b, внутрішній з них, потрібно трохи більше 10 днів, щоб здійснити повний оберт навколо зірки, тоді як GJ 1002c займає трохи більше 21 дня.

“GJ 1002-червоний карлик, маса якого становить навряд чи одну восьму маси Сонця. Це досить холодна зірка. Це означає, що її житлова зона дуже близька до зірки», — пояснює Віра Марія Пассеггер, співавтор статті та дослідник IAC.

Близькість зірки до Сонячної системи означає, що обидві планети, особливо зовнішня — GJ 1002c, є відмінними кандидатами для аналізу їх атмосфер за допомогою наземних і космічних телескопів або на основі відбитого світла, або на основі теплового випромінювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button