Всесвіт

Недалеко від Землі знайшли дві планети, які дуже схожі на нашу

Нову планетну систему виявив супутник НАСА для дослідження транзитних екзопланет TESS.

Астрономи з Массачусетського технологічного інституту (MIT) та інших країн виявили дві скелясті планети недалеко від Землі. Відстань всього в 10 парсек, або 33 світлових роки робить цю багатопланетну систему однією з найближчих до нашої. У всякому разі з тих, про які відомо вченим.

У центрі системи знаходиться маленька і холодна карликова зірка М-типу. Її назвали HD 260655. Виявилося, що біля неї знаходяться принаймні дві планети земного типу розміром зі Землю. Скелясті світи, ймовірно, непридатні для життя, оскільки їх орбіти відносно вузькі.

Фото: news.mit.edu

В результаті планети піддаються впливу температур, занадто високих для підтримки рідкої поверхневої води. Згідно з оцінкою експертів, температура поверхні внутрішньої планети становить близько 710 до (436,85 °C), а зовнішньої — 560 до (286,85 °c).

Однак, вчені в захваті від цієї системи. Річ у тім, що близькість і яскравість її зірки дозволять астрономам ближче познайомитися з властивостями планет і ознаками будь-якої атмосфери, яку вони можуть містити. Нову планетну систему виявив супутник НАСА для дослідження транзитних екзопланет TESS.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button