Всесвіт

Астрономи знайшли найбільше скупчення планет-сиріт у Всесвіті

У Всесвіті блукають планети-сироти, у яких немає зірки. Нещодавно вчені виявили найбільшу групу таких сфер.

Між сонячними системами і чорними дірами знаходяться великі порожнечі. В одній з цих «кишень» вчені виявили щонайменше 70 планет-сиріт, які поодинці блукають в космосі. Щоб знайти ці тьмяні об’єкти, вони проаналізували дані 20 років спостережень, проведених з наземних телескопів (VLT, VST та іншими), а також космічною обсерваторією Gaia. Результати дослідження публікує журнал Nature Astronomy.

Маса кожної з таких планет приблизно дорівнює масі Юпітера. Всі вони розташовані близько сузір’я Змієносця, недалеко від нього знаходиться активна область зореутворення — молекулярна хмара Ро Змієносця. Це гігантська темна туманність в 420 світлових роках від Землі. За оцінками вчених, одних тільки планет-сиріт розмірами з Юпітер і більше там налічується від 70 до 170 штук. Незважаючи на близькість до туманності, у них немає власного світила.

Нагадаємо, планети-сироти – це об’єкти, чия маса порівнянна з планетарною, у них куляста форма і, по суті, вони є планетою. Особливість таких об’єктів в тому, що вони не прив’язані гравітацією до жодної зірки, коричневого карлика або, хоча б, іншої планети. Якщо така планета знаходиться в галактиці, вона обертається безпосередньо навколо галактичного ядра.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button