Всесвіт

У хвості комети Джакобіні-Циннера знайшли сліди складної органіки

Астрономи з Університету Okayama за допомогою японського телескопа Subaru виявили сліди складних органічних сполук у хвості комети Джакобіні-Циннера (21Р), що породила метеорний потік Драконіди. Ймовірно, таким же способом — завдяки кометі — вода і органіка потрапили на Землю, йдеться в статті, опублікованій в журналі Icarus.

Зараз вчені вважають, що водень на Землю принесли комети і астероїди. Разом з ксеноном та іншими благородними газами він з’явився на планеті в результаті її зіткнення з космічними тілами під час утворення Землі або в Гадейський період — 4,5–3,8 млрд років тому.

В ті періоди Земля була розпечена, а після метеоритного бомбардування водень викидався назад у космос. По мірі того, як планета охолоджувалася, водень опускався ближче до поверхні, а на ній осідала вода.

Дослідники за допомогою телескопа Subaru спостерігали за кометою 21Р — це космічне тіло було відкрито на початку XX століття французьким астрономом Мішелем Джакобіні і його колегою з Німеччини Ернстом Ціммером. Вважається, що комета стала прабатьком потоку Драконіди, який можна спостерігати в північній півкулі Землі на початку жовтня.

Інфрачервоні і спектрографічні спостереження показали, що у хвості комети міститься не тільки пил, але і різні тверді мінерали. Останні з великою ймовірністю свідчать про те, що в ядрі 21Р містяться великі запаси складних органічних молекул.

Комети з сімейства Юпітера мають набагато частіше стикатися з нашою планетою, ніж небесні тіла з далеких підступів Сонячної системи. Якщо в ядрі комети 21P присутні амінокислоти, то можна говорити про те, що її попередники могли доставити складну органіку на древню Землю.

Міцухіко Хонда, провідний автор дослідження:

“Раніше вчені з Аризонського державного університету висунули гіпотезу, що не вся вода була доставлена на Землю кометами і астероїдами — іншим джерелом необхідного для її наявності водню стали хмари газу і пилу, що залишилися після утворення Сонця.”

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button