Всесвіт

Усередині нейтронних зірок знайшли аномальну матерію

Фінські астрофізики з Гельсінського університету довели наявність екзотичної кваркової речовини в ядрах найбільших нейтронних зірок. Стаття дослідників опублікована в журналі Nature Physics.

Відомо, що усередині нейтронних зірок матерія колапсує в надзвичайно щільну речовину, так що нейтрони і протони утворюють по суті гігантське атомне ядро. Проте дотепер було не ясно, чи руйнується ця речовина в надрах самих масивних нейтронних зірок, утворюючи ще більш аномальну кваркову матерію. Згідно з висновками вчених, всередині таких об’єктів дійсно присутні кваркові ядра.

Розрахунки показали, що діаметр кваркового ядра може перевищувати половину діаметра нейтронної зірки, який становить понад 20 кілометрів. За словами вчених, існує ненульова ймовірність того, що всі нейтронні зірки складаються з ядерної матерії, проте в цьому випадку її поведінка була б своєрідною, наприклад, швидкість звуку в ній сягала б швидкості світла.

Спостереження гравітаційних хвиль восени 2017 року встановило верхню межу для радіусів нейтронних зірок, які стикаються, що дорівнює приблизно 13 кілометрів. В останні роки були виявлені три зірки з рекордною вагою двох Сонць. Ці дані були поєднані з сучасними досягненнями фізики елементарних частинок і ядерної фізики, що дозволило скласти рівняння стану речовини нейтронної зірки, що зв’язує тиск і щільність енергії в надрах. Застосування загальної теорії відносності допомогло вирішити рівняння для нейтронних зірок різного радіусу та маси.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button