Всесвіт

Астрономи знайшли найбільшу нейтронну зірку, вона в 2,5 рази важче Сонця

Дослідники виявили наймасивнішу нейтронну зірку за всю історію спостережень. Зазвичай при такому розмірі і вазі об’єкти вже перетворюються в чорні діри.

Дослідники назвали об’єкт PSR J0952-0607, це найважча нейтронна зірка за всю історію спостережень.

Попереднім рекордсменом була нейтронна зірка в Північному сузір’ї Жирафа (Camelopardalis) під назвою PSR J0740+6620, яка була в 2,08 рази масивніше Сонця. Але якщо нейтронна зірка стає занадто масивною, вона руйнується під своєю вагою і перетворюється на чорну діру. Тому вчені хочуть зрозуміти, до якої пікової маси може дорости нейтронна зірка.

PSR J0952-0607 знаходиться у сузір’ї Секстант. Вона знаходиться в 20 000 світлових років від Землі, далеко над площиною галактики в ореолі Чумацького Шляху. При кожному обертанні нейтронна зірка випускає в бік імпульс радіохвиль, тому астрономи також класифікують цей об’єкт як пульсар. Вперше про пульсар повідомили в 2017 році, він обертається кожні 1,41 мілісекунди, що швидше, ніж всі інші пульсари.

Саме тому вчені вирішили вивчити об’єкт – швидке обертання змусило їх запідозрити, що пульсар може бути надзвичайно важким. Це пояснюється тим, що на орбіті пульсара обертається інша зірка, яка могла «розкрутити» його і збільшити масу об’єкта.

Використовуючи швидкість зірки-компаньйона і його орбітальний період, що становить близько шести з половиною годин, команда розрахувала масу пульсара, вона в два рази перевищує масу Сонця. Це набагато важче, ніж типова нейтронна зірка, яка всього лише в 1,4 раза масивніше Сонця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button