Всесвіт

Астрономи знайшли в космосі незвичайні порожнечі: це сліди вмираючих зірок

Під час аналізу розрідженого газу, який дрейфує між зірками в галактиці Чумацький Шлях, астрономи знайшли незвичайні бульбашки.

За словами вчених, це сліди, за якими можна зафіксувати загибель зірок.

Простір між зірками не зовсім порожній. У цих проміжках дрейфує газ, іноді він збирається в розсіяні хмари, які зазвичай складаються з атомарного водню. Якщо хмари досить щільні, в них з’являються зірки. А коли останні вмирають, то викидають хмари елементів, які були в їх ядрах.

Те, як ці хмари формуються, взаємодіють і зникають, не до кінця вивчено. Тому група астрономів на чолі з Хуаном Дієго Солером з італійського національного інституту астрофізики (INAF) приступила до дослідження структур, які вони знайшли в нейтральному атомарному водні.

Команда використовувала дані, зібрані в рамках проекту HI4PI — він проводив огляд всього неба, щоб отримати карту нейтрального атомарного водню по всьому Чумацькому Шляху.

На основі цих даних команда використовувала алгоритм, який зазвичай застосовують для аналізу супутникових фотографій, щоб виявити у водні дрібні структури, які було б неможливо ідентифікувати на око.

Ці структури виглядали як тонкі нитки газу, в основному вони були паралельні площині галактики.

За словами команди, ймовірно, це залишки від великої кількості вибухів наднових. В результаті такого процесу газ піднімається і утворюються бульбашки, які лопаються, коли досягають характерного масштабу галактичної площини.

Це, за словами команди, може змінити знання вчених про те, як працюють динамічні процеси, що сформували диск Чумацького Шляху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button