Всесвіт

Зонд New Horizons сфотографував найдальший рукотворний об’єкт

Команда зонда New Horizons опублікувала знімок, на якому відзначено положення самого далекого рукотворного об’єкта — космічного апарату «Вояджер-1». Фотографія присвячена до моменту досягнення New Horizons позначки відстані в 50 астрономічних одиниць від Землі, повідомляється на сайті NASA.

NASA / Johns Hopkins APL / Southwest Research Institute

New Horizons був запущений в космос у 2006 році й вперше в історії отримав знімки системи Плутона, а також Аррокота — об’єкта Пояса Койпера, який був визнаний планетезималлю, що залишилася з часів формування Сонячної системи. Зараз станція проводить дослідження пилового й плазмового середовища Пояса Койпера, спостерігає за віддаленими об’єктами й збирає дані про поведінку сонячного вітру і міжзоряних іонів за межами орбіти Марса.

18 квітня о 15: 42 станція досягла позначки в 50 астрономічних одиниць (7,5 мільярдів кілометрів) від землі й стала п’ятим апаратом, який зміг це зробити. Зараз сигнал від New Horizons до землі й назад йде майже 14 годин. Щоб відзначити цю подію, вчені опублікували знімок зоряного поля, зроблений New Horizons 25 грудня 2020 року. На ньому відзначено положення “Вояджера-1” – самого далекого рукотворного об’єкта у світі, який в цей момент знаходиться на відстані понад 152 астрономічних одиниць від сонця. На момент знімання відстань між апаратами становила 18 мільярдів кілометрів, сам «Вояджер-1» у багато разів тьмяніше фонових зірок і далеких галактик, тому розгледіти його практично неможливо. Визначити координати “Вояджера-1 «і, відповідно, район фільмування, команді New Horizons вдалося завдяки постійному радіообміну» Вояджера-1” даними з Землею.

NASA / Johns Hopkins APL / Southwest Research Institute

Очікується, що  New Horizons досліджує дистанційно три об’єкти поясу Койпера, а потім спробує підібрати собі нову мету для прольоту. На жаль, про те, що апарат подолав геліопаузу, ми не дізнаємося — він зможе пропрацювати лише до позначки в сто астрономічних одиниць через обмежений ресурс радіоізотопного термоелектричного генератора.

Натхнення: nplus1.ru< / a


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button