Всесвіт

Порівняйте два знімки кратерів Місяця з різних космічних камер (фото)

Інструмент ShadowCam знаходиться в стадії експлуатаційної перевірки з моменту виходу космічного корабля на місячну орбіту. Про це повідомляється в блозі НАСА.

Під час перевірки функціональності та калібрування інструмент ShadowCam зібрав десятки зображень полярних регіонів Місяця, включаючи зображення кратера Шеклтона.

Вчені порівняли фотографії одного і того ж регіону з Lunar Reconnaissance Orbiter і ShadowCam. Виявилося, зображення з нової камери показує значно більше деталей всередині затіненого кратера. І це лише калібрувальне зображення. У майбутньому від ShadowCam чекають кращих результатів.

ShadowCam розробили дослідники з Арізонського державного університету і компанії Malin Space Science Systems. Також новий інструмент – це внесок НАСА в “Данурі”, першу міжпланетну місію Південної Кореї. Камера складається з неймовірно продуктивних камер на борту місячного розвідувального орбітального апарату, який знаходиться на місячній орбіті з 2009 року. Однак камера ShadowCam в 200 разів більш світлочутлива, тому отримує зображення з більш високою роздільною здатністю і співвідношенням сигнал/шум.

Перше зображення ShadowCam з орбіти показує постійно затінені стіну і дно кратера Шеклтона в раніше недоступних деталях. Стрілка вказує на кам’янисту доріжку. Слабкі горизонтальні лінії – це артефакти камери в майбутньому їх не буде. Зображення шириною 2 040 метрів. Кредит: NASA / KARI / Університет штату Арізона

ShadowCam є одним із шести наукових інструментів на борту корейського місячного орбітального апарату Pathfinder Корейського інституту аерокосмічних досліджень (KARI), відомого як Danuri. Його запустили у серпні 2022 року, на місячну орбіту він вийшов у грудні минулого року. Завдання ShadowCam – заглянути всередину темних кратерів і точно визначити, що знаходиться всередині. Також вчені хочуть з’ясувати, чи містяться там такі летючі речовини, як водяний лід. Це не тільки важливий ресурс для дослідження Місяця; його можна використовувати як паливо космічних кораблів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button