Всесвіт

Протоземля формувалася набагато швидше, ніж вважалося раніше

Пил, доставлений на Землю з метеоритами, дозволив з’ясувати, що протоземля формувалася набагато швидше, ніж вважалося раніше, стверджують вчені в новому дослідженні.

Аналіз цього метеоритного пилу показав, що формування протоземлі фактично було завершено протягом приблизно 5 мільйонів років, тобто набагато швидше, ніж передбачалося раніше.

Ці нові дані дозволяють відкинути альтернативну гіпотезу про формування Землі, згідно з якою все більш і більш великі планетні тіла випадковим чином врізалися один в одного в ході процесу, тривалість якого могла становити десятки мільйонів років.

Замість цього отримані нові дані свідчать на користь припущення про те, що планети формуються в результаті накопичення космічного пилу. «По суті, ми починаємо з пилу», – сказав провідний автор нового дослідження Мартін Шиллер (Martin Schiller) з Копенгагенського університету, Данія, у зробленій заяві.

Ці знахідки були зроблені в результаті вивчення ізотопного складу заліза в метеоритного пилу. Аналізуючи варіювання ізотопного складу заліза залежно від виду метеорита, вчені з’ясували, що лише один тип метеорита має такий же склад, що і речовина Землі – кам’яні метеорити класу CI. Згідно з авторами, це говорить про те, що ядро Землі сформувалося екстремально швидко, протягом 5 мільйонів років, протягом яких залізо перетікало з мантії в ядро, після чого планета охолола, і на неї став «сідати» пил з сонячної туманності, атоми заліза в якому мали певний середній ізотопний склад. У разі якби Земля сформувалася в результаті випадкових зіткнень між відносно великими планетними тілами, залізо речовини мантії планети ніколи не мало б точно такий же ізотопний склад, як в одного з різновидів метеоритів родом із Сонячної системи, пояснили автори.

Дослідження опубліковане в журналі Science Advances.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button