Всесвіт

Атмосфера Марса досить щільна для роботи вітрогенераторів

Марсіанська атмосфера виявилася цілком придатна для польотів легкого вертольота. Мабуть, і для вітрогенераторів вона теж підходить

Дослідники NASA з колегами з американських університетів показали, що на Марсі досить сильний вітер для роботи вітрових генераторів. У своєму дослідженні, група адаптувала модель земного клімату для імітації умов Марса і вивчення характеру і сили вітру. Виявилося, що на Марсі є регіони, де вітрогенератори можуть стати взагалі основним джерелом електроенергії, навіть перевершуючи сонячні батареї.

Бархани на Марсі. Вони створені вітрами. ESA/DLR/FU Berlin, CC BY-SA 3.0 IGO

Дослідники NASA з колегами з Університету Колорадо в Боулдері і Університету Вашингтона в Сіетлі, показали, що на Марсі досить сильний вітер для роботи вітрових генераторів. У своєму дослідженні, група адаптувала модель земного клімату для імітації умов Марса і вивчення характеру і сили вітру.

Попередні дослідження показали, що оскільки Марс має таку тонку атмосферу (менше відсотка атмосфери Землі), навряд чи вітер може бути використаний для роботи вітрогенераторів, що виробляють електроенергію для майбутніх колоністів. Але в новій роботі дослідники уважніше розглянули вітер на Марсі та його можливе використання як джерела енергії.

Марсіанська пилова буря, що спостерігається з орбіти (зображення: NASA / JPL-Caltech / MSSS)

Для моделювання умов на Марсі дослідники адаптували кліматичну модель, спочатку розроблену для вивчення клімату Землі. Вони ввели параметри Марса, такі як кількість сонячного випромінювання, рівень пилу, теплова енергія, характер рельєфу. Це дозволило створити модель вітрів в різних частинах планети.

Після того, як модель була запущена, дослідники виявили, що в багатьох частинах Марса дмуть досить сильні вітри, щоб вітрові генератори могли нормально виробляти електроенергію, а в деяких районах вітру було достатньо, щоб служити головним джерелом вироблення електроенергії.

Областями, які виявилися найбільш придатними для виробництва електроенергії з енергії вітру, були краї кратерів і вулканічні нагір’я. Дослідники також виявили, що навколо полюсів вітер набирає швидкість і силу, коли дме над крижаними полями. У кількох місцях, які вони розглянули, вони виявили, що вітер може генерувати більше енергії, ніж сонячні батареї.

Дослідники вважають, що їхня робота показує, де на Марсі варто будувати великі вітрогенератори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button