Всесвіт

Через космічні дослідження люди можуть заразитися позаземними вірусами

У щомісячному науковому журналі Bioscience, що рецензується, вийшла публікація про те, що розвиток космічних досліджень може призвести до зараження позаземними мікобактеріями та вірусами.

Earth in Space Фото Від Shutter2U

Автори нової публікації з’ясували, що поліовіруси, а також бактеріофаги можуть виживати у вакуумі та космічному іонізуючому випромінюванні. Тому є можливість, що астронавти можуть заразитися не на Землі, а в космосі.

“На розвиток космічної промисловості витрачаються величезні гроші, але існує глобальна проблема біобезпеки, яка потребує суворих транскордонних рішень” – стверджує Ентоні Рікарді, співробітник Університету Макгілла.

Автори роботи заявили, що має з’явитися так звана наука про вторгнення, яка досліджує, наскільки можливо позаземне зараження, а також які будуть наслідки.

Також, на їхню думку, потрібно розробити політику та процедури для своєчасної ідентифікації, оцінки небезпеки, швидкого реагування, а також методи стримування інвазивних видів на Землі.

Експерти обговорили труднощі прогнозування у цьому секторі, а також чому важлива рання ідентифікація. Ріккарді та його колеги заявили, що якщо технологію секвенування ДНК у реальному часі поєднати з базами даних про відомі токсини, то це може допомогти в процесі ідентифікації.

Мало того, віруси можуть зустрічатися на екзопланетах або будь-яких інших тілах нашої Сонячної системи. Астробіологи зі Сполучених Штатів та Японії припустили, що віріони, які в основному є вірусними частинками, що складаються з нуклеїнової кислоти та білків, можуть легко зв’язуватися з іншими небесними тілами. Наприклад, ці частинки можуть потрапити на Землю разом з метеоритом. Сьогодні немає універсальних індикаторів вірусів. Тому вчені рекомендують використовувати електронні мікроскопи, що просвічують (ТЕМ), які виявлять наявність віріонів та їх різні морфологічні ознаки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button