Всесвіт

NASA показало “світлове шоу” на Марсі. Його викликала сильна сонячна буря (відео)

Вперше за вісім років перебування на орбіті навколо Марса місія НАСА MAVEN зафіксувала одночасно два різних типи ультрафіолетових полярних сяйв. Вони з’явилися А результаті сонячних бур.

Високоенергетичні частинки бомбардували атмосферу Марса після сонячної бурі. В результаті, на Червоній планеті з’явилися яскраві полярні сяйва в ультрафіолетовому діапазоні довжин хвиль. Прилад Maven Imaging Ultraviolet Spectrograph (IUVS) спостерігав два типи з них — дифузне і протонне.

Maven – місія Mars Atmosphere and Volatile Evolution – єдиний об’єкт на Марсі, здатний одночасно спостерігати за сонячною активністю і реакцією розрідженої марсіанської атмосфери.

27 серпня активна зона на Сонці спричинила серію спалахів, які є інтенсивними сплесками радіації. Активність зірки супроводжувалася викидом корональної маси (англ. coronal mass ejection, CME). Вона потрапила на Марс через кілька днів.

Цей CME справив один з найяскравіших сплесків сонячних енергетичних частинок (англ. solar energetic particle, SEP), які коли-небудь спостерігав космічний апарат MAVEN. Що з’явилося в результаті сяйво в НАСА назвали «світловим шоу».

Точне прогнозування космічної погоди має вирішальне значення для захисту поточних місій та майбутніх дослідників Червоної планети. Річ у тім, що, на відміну від Землі, на Марсі відсутнє глобальне магнітне поле, яке захищає від небезпечного випромінювання, яке приносять сонячні бурі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button