Людина

Авокадо визнали корисним для кишечника

Вчені з США з’ясували, що цей плід сприятливо діє на кишкову мікрофлору.

Image by Shutterbug75 from Pixabay

Дослідження опубліковано в Journal of Nutrition. Відомо, що плід вічнозеленого дерева Персі, що належить до сімейства лаврових, – авокадо – вельми корисний для організму, тому, що містить багато харчових волокон і важливих для серця мононенасичених жирів. А ще у цього фрукта дуже низький гіпоглікемічний індекс, тому він корисний для діабетиків. Авокадо знижує рівень холестерину в крові, а завдяки своїй високій калорійності дозволяє швидко відчути себе ситим.

Однак про дію цього продукту на кишечник вчені не знали. Фахівці з Університету Іллінойсу (США) провели дослідження, в якому брали участь 163 особи у віці від 25 до 45 років з надлишковою масою тіла або ожирінням. За іншими показниками учасники були здорові.

Їх розподілили на дві групи, перша з яких їла добавку з авокадо щодня в кожен з прийомів їжі (на сніданок, обід і вечерю), друга ж отримувала точно таке ж меню, але без фрукта. Експеримент тривав 12 тижнів, протягом яких учасники здавали зразки крові, сечі і калу для аналізу.

В результаті вчені з’ясували, що щоденне вживання авокадо в їжу призвело до зниження концентрації в калі жовчних кислот, збільшуючи вміст так званих коротких жирних кислот, важливих для здоров’я товстого кишечника і які мають, в тому числі протиракову і протизапальну дію.

Крім того, дослідники показали, що дієта з авокадо збільшує кількість бактерій, здатних до ферментації клітковини. Це благотворно позначається на травленні і метаболічних функціях кишкової мікробіоти. Вчені вказують, що фрукт буде особливо корисний тим людям, в меню яких міститься невелика кількість клітковини.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button