Наука

Вчені знайшли два гриба, які пожирають мух зсередини

Дослідники з Копенгагенського університету вперше виявили і описали два види грибів. Грибки заражають дорослих мух і згодом утворюють отвір в черевній порожнині тіла господаря.

Дослідники з Департаменту наук про рослини й навколишньому середовищу Копенгагенського університету та Датського музею природної історії виявили й описали два нових види грибів. Обидва виявлені в столичному регіоні Данії, причому Strongwellsea tigrinae виявлений в місті Йегерспріс і Strongwellsea acerosa на Амагер.

Грибки вражають два види датських мух (Coenosia tigrina і Coenosia testacea). При цьому вони створюють велику дірку в черевній порожнині інфікованого господаря. Мухи живуть ще кілька днів після зараження, поки гриби пожирають їх зсередини і викидають спори грибів з отворів в тілах комах. Через кілька днів муха лягає на спину і в останні години свого життя судорожно спазмує.

Здатність цих грибів зберігати мух досить здоровими, щоб вони могли дзижчати протягом декількох днів, поки їх їдять зсередини, викликала у дослідників припущення про те, що гриби можуть виробляти речовини, які «стимулюють» їх господарів. Дослідження інших типів грибів, що вражають цикади, показують, що тут можуть діяти амфетаміноподібні речовини.

Вчені припускають, що нові види грибів також можуть виробляти амфетаміноподібні речовини, які до самого кінця підтримують високий рівень енергії у мухи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button