Людина

Виявилося, що організм чоловіків не помічає переїдання

Хто зможе встояти перед гарячим шматочком піци? А хто відмовиться від експерименту зі свіжою піцою? Саме так вчені з університету Бата заманили добровольців взяти участь в дослідженні, яке показало, що навіть коли чоловіки з’їдають у два рази більше їжі, ніж їм необхідно, їх організм поводиться так, ніби нічого не відбувається.

Image by Olya Adamovich from Pixabay

Дослідники попросили здорових чоловіків у віці від 22 до 37 років їсти або до тих пір, поки вони не наїдяться до «комфортного стану», або доти, поки не відчують, що «ще один укус і вони лопнуть».

Експеримент показав, що добровольці змогли з’їдати майже вдвічі більше своїх меж, тим самим подвоюючи споживання калорій. На подив учених, дослідження показало, що кількість поживних речовин в крові чоловіків при цьому трималося в межах норми.

Дослідники говорять, що це доводить, що якщо здорова людина зловживає таким переїданням не часто, то її організм не відчуває ніяких негайних негативних наслідків з точки зору втрати метаболічного контролю.

«Ми всі знаємо про ризики надмірного споживання їжі, коли мова заходить про ожиріння, діабеті другого типу та серцево-судинні захворювання, але ми набагато менше знаємо про деякі безпосередні ефекти переїдання на організм. Наші результати показують, що організм насправді справляється чудово, коли стикається з раптовим надлишком калорій. Здорові люди можуть їсти у два рази більше рівня їх ситості, і нормально справлятися з цим величезним надлишком енергії», — прокоментував Аарон Хенгіст з Університету Бата.

Рівень переїдання, який дослідники спостерігали у добровольців, вони назвали «all-you-can eat», тобто «все, що ти зможеш з’їсти». Середня кількість калорій цього рівня перевищила 3000, тобто в ході експерименту чоловіки могли з’їсти близько півтори піци за один раз. Деякі люди могли з’їсти і до двох з половиною великих піц за один присід, що набагато більше, ніж стандартні рекомендації для дорослих за споживанням калорій за один день.

Експеримент показав, що після переїдання рівень цукру в крові був не вищим, ніж після звичайного прийому їжі, хоча інсулін в крові був вищим на 50%. Найбільше змінився рівень гормонів, які виділяються для стимуляції секреції інсуліну і посилення почуття ситості.

Дослідники зазначають, що в їх дослідженні брали участь тільки здорові молоді чоловіки, тому зараз вони планують дослідити дійсні подібні судження для жінок, а також для людей з надмірною вагою і пенсіонерів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button