Фото

Автобус Cobus DES з кабінами водія і спереду, і ззаду

Cobus DES: автобус без початку і кінця

Якщо ви коли-небудь бували на знаменитому французькому острові-фортеці Мон-Сен-Мішель, ви з великою часткою ймовірності переправлялися туди на незвичайному автобусі з кабінами як спереду, так і ззаду. Це Cobus DES, і таких автобусів немає більше ніде в світі.

Contrac Cobus – це німецька компанія, найбільший у світі постачальник перонних (аеродромних) автобусів. По суті, Cobus займає практично весь ринок такої техніки: потрібно її не так і багато, велика частина малих аеропортів обходиться без перонного транспорту, а термін служби у подібних машин досить великий. З огляду на те, що виробництво Cobus так чи інакше штучне, компанія нерідко приймає замовлення на дуже специфічні шасі, призначені для роботи в конкретних умовах в одній-єдиній точці земної кулі.

Cobus DES – саме такий випадок. Річ у тім, що переправа на Мон-Сен-Мішель дуже вузька, і на майданчику по приїзді немає місця для розвороту громіздкого автобуса. З ростом популярності фортеці адміністрація прийняла рішення замовити автобуси під конкретну задачу: переправляти туристів на острів. Компонування таких машина повинна була нагадувати компоновку залізничних вагонів з двома кабінами, а підрядником виступила компанія Cobus – хто ще міг розробити найкращий низькопідлоговий автобус великої місткості для малих відстаней?

14,5-метровий Cobus DES вміщує 98 пасажирів (18 сидячих місць і 80 стоячих), має дві кабіни і можливість перемикання тяги на симетричний реверс. Він оснащений 200-сильним двигуном Cummins ISB 6.7EV і розвиває швидкість 50 км / год в будь-яку сторону. Цікаво, але, наприклад, дзеркала заднього виду з «неактивної» сторони складаються, щоб не бентежити інших водіїв, – не завжди зрозуміло, де у «Кобуса» перед, а де – зад. Тим більше вони легко міняються місцями.

Всього у 2012 році побудовано 6 примірників Cobus DES. Більше замовлень на цю модель не було, так що єдиний шанс побачити дивовижну машину і навіть покататися на ній – відвідати один раз Мон-Сен-Мішель.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button