Авто

Автомобільні крісла зможуть відстежувати стан здоров’я водія

В недалекому майбутньому автомобілі можуть почати оснащуватися кріслами, які безконтактним способом зможуть стежити за організмом водія. Творці технології вважають, що подібна технологія здатна підвищити загальний рівень безпеки на дорогах.

foto_cikavosti_21.07.2014-012

Британська компанія Plessey, що спеціалізується на розробці напівпровідникових датчиків, спільно з фахівцями Ноттінгемського університету оголосили про розробку технології EPIC. В рамках проекту інженери мають намір створити спеціальні датчики, які повинні стати настільки тонкими і гнучкими, що можуть бути інтегровані в тканину або шкіру, якою оббиваються автомобільні крісла.

Читайте також: Повнопривідний Fiat Freemont

Ці датчики планується навчити без прямого контакту з тілом водія відстежувати основні фізіологічні параметри організму – пульс, частоту дихання, параметри інших життєво важливих органів – для того, щоб у бортової електроніки була можливість визначити, наскільки в кожен конкретний момент часу водій втомлений або бадьорий. Як стверджують розробники, якщо електроніці буде постійний доступ до цих даним, то автомобіль зможе не тільки попередити водія про необхідність відпочинку, але і в випадку прямої загрози аварії задіяти електронні асистенти – наприклад, систему контролю рядності або адаптивний круїз-контроль, щоб уникнути ДТП.

За словами представників компанії Plessey, про реалізацію технології на практиці поки говорити рано. Однак в якості перших кандидатів на отримання такої спостережливої системи називаються далекобійні вантажівки, водії яких проводять за кермом по багато годин. Слідом за ними, найімовірніше, такою системою почнуть оснащувати дорогі моделі преміальних брендів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button