Здоров'я

Пристрасть до перегляду порно активізує ті ж відділи мозку, що і прийом наркотиків

 

Вперше проведено дослідження, в якому вивчали діяльність мозку людей, що мають нав’язливі сексуальні звички, в тому числі перегляд порно. Виявилося, їхній мозок працює схожим чином з людьми, які захопилися наркотиками, повідомили вчені з Університету Кембриджу.

foto_cikavosti_14.07.2014-08

В ході першого дослідження фахівці виявили схожість в роботі мозку любителів непристойностей і наркоманів. Потім спробували зрозуміти, чи може порнографічне відео викликати залежність, схожу на наркотичну. Дослідники провели сканування мозку 19 осіб, які дивляться порнографічні фільми. Виявилося, що під час перегляду у них були активними ті ж центри задоволення, що і при прийомі наркотичних засобів. Двоє з учасників позбулися навіть роботи із-за перегляду порно на робочому місці.

Читайте також: Любителів порно прирівняли до алкоголіків і наркоманів

Всі піддослідні були одержимі сексуальними думками і поведінкою, проте не зрозуміло, чи  ці люди стали себе так вести в результаті пристрасті, подібно як це відбувається з курцями і наркоманами, або є інші на це причини.

Дослідники провели МРТ ще раз, щоб порівняти роботу мозку людей з компульсивним сексуальним розладом і здорових людей. Результати показали, що у людей з сексуальною залежністю ставали активними три відділи мозку, які проявляють активність у наркоманів перед прийняттям «дози».

Експерти підкреслили, що це перше дослідження, яке вивчає людей з таким розладом. Незважаючи на те, що результати показали подібність роботи мозку таких людей з наркозалежними, поки рано стверджувати, що цей стан можна точно охарактеризувати і визначити як залежність.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button