Наука

Бактерії з норвезьких озер швидко розкладають пластик

Екологи з Великобританії та Німеччини виявили в норвезьких озерах відразу кілька штамів бактерій, здатних харчуватися пластиком.

Вивчаючи різноманітність бактерій, які мешкають в прісноводних озерах, група вчених випадково виявила організми, які в майбутньому можна буде використовувати для знищення пластикового сміття.

Тести показали, що бактерії з родів Deinococcus і Hymenobacter відповідають за «перетравлення» пластика. Вчені помістили старі пластикові пакети в ємності з озерною водою. Таким чином вони збиралися виміряти активність бактерій при появі нового матеріалу в їх середовищі існування.

Через три доби дослідники виміряли рівень активності бактерій і виявили, що мікроорганізми росли в 2,29 рази швидше в присутності пластика. Це говорить про те, що пакети безпосередньо вплинули на розвиток популяції бактерій.

Фахівці зробили висновок, що вуглеводні з пакетів з хімічної точки зору були більш доступними для мікробів, ніж органічні речовини, присутні в озерній воді і на дні.

Подальші дослідження дозволять виділити конкретні штами бактерій, які найкраще справляються з пластиком. У майбутньому вони можуть стати “бойовою одиницею” в боротьбі з пластиковим забрудненням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button