Екологія

Вагу пластикового сміття в Середземному морі можна порівняти з вагою 8 літаків Airbus

Група дослідників з Греції змоделювала процес потрапляння пластикового сміття в Середземне море. Результати роботи показали, що зараз в регіоні плаває близько 3760 тонн пластику!

У відпустці ви могли бачити пару пляшок на пляжі, але в самому морі кількість цих пляшок перевищує мільйони!

Світове виробництво пластику зростає з 1950-х років. Велика частина пластикового сміття потрапляє в моря та океани. За оцінками, в цей час в океанах по всьому світу плаває понад 250 000 тонн пластикових відходів.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Marine Science, показує, що тільки в Середземному морі плаває шокуюча кількість таких відходів. Вага цього сміття можна порівняти з вісьмома гігантськими літаками!

Через густонаселену берегову лінію та величезну кількість туристів Середземне море вважається «гарячою точкою забруднення пластиком». Водночас цей регіон має високий рівень біорізноманіття, що і робить його вразливим.

Нова модель, розроблена дослідниками грецького Центру морських досліджень, вказує на шляхи та кінцеву долю сміття. Вчені провели моделювання за період з 2010 по 2017 рік. Сміття відстежувалося з наземних джерел.

Це показало, що загальне річне “надходження” пластмас в море становить приблизно 17 600 тонн, з яких 3 760 тонн зараз знаходяться у воді. Із загального числа 84% опиняються на пляжах, а решта 16% потрапляють в товщу води або осідають на морському дні.

Пластикове сміття небезпечне не тільки само по собі, але і через мікропластмас, який відокремлюється від пляшок та інших предметів з часом. На сьогодні вчені знаходять сліди мікропластика в тканинах багатьох морських тварин, проте дотепер ми не знаємо, наскільки шкідливим є вплив такого забруднення.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button