Здоров'я

Бактерії з порожнини рота провокують рак кишечника

Ізраїльські й американські вчені довели, що фузобактерії підвищують ймовірність розвитку онкологічних захворювань товстого кишечника. Даний вид флори може прориватися в шлунково-кишковий тракт і провокувати розмноження ракових клітин. Зазначимо, що самостійно під дією одного виду бактерій рак не з’являється. Про інші дані, отримані у ході дослідження, розповідає видання Cell Host & Microbe.

12-08-16-foto-600x434-1

Вчені провели експеримент на лабораторних мишах і виявили цікавий факт. В якості дому для проживання фузобактерії вибирають собі ракові клітини товстого кишечника. Вся справа в білку Fap2, яким покриті злоякісні клітини.

Фахівці вважають, якщо нейтралізувати цей білок, можна знизити рівень захворюваності на рак товстого кишечника. Поки потрібна доказова база, а сама заява є лише теорією.

Зазначимо, канцерогенні фузобактерії в нормі проживають в порожнині рота практично будь-якої людини. При зрушеннях в імунітеті їх кількість може збільшуватися, що і провокує цілий ряд інших захворювань. Більшість з них пов’язані з запаленням слизової оболонки порожнини рота.

Натхнення: medvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button