Технології

Бетон з вуглекислого газу

Канадська компанія CarbonCure Technologies представляє інноваційну технологію виробництва бетону шляхом зв’язування діоксиду вуглецю. Технологія зменшить шкідливі викиди і може зробити революцію в будівельній галузі.

ekologichnyi_beton_resized_resized

Викиди парникових газів є причиною глобального потепління, проте, одна компанія знайшла спосіб використовувати його у виробництві бетону. Тепер діоксид вуглецю буде навпаки служити зниженню світової емісії парникових газів.

Фахівці розробили спосіб додавати вуглекислого газу у виробництво бетонних блоків. Їх запатентована технологія CarbonCure system (CCS) використовує сміттєвий вуглекислий газ від таких великих емітентів, як нафтопереробні заводи і заводи з виробництва добрив. Хімічна реакція при виробництві є зворотною процесу використання традиційного цементу в якості основного компонента бетону.

Виробництво будівельного цементу дає близько 5 % всіх антропогенних глобальних викидів вуглекислого газу, згідно зі звітом за 2009 рік за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Читайте також: Давньоримський бетон виявився кращим від теперішнього

“Якщо Ви подивіться на бетон, то цемент в ньому це похідне від твердого вапняку CaCO3, який нагрівається в цементних печах, що вивільняє одну молекулу СО ? на кожну молекулу вапна. Ми ж використовуємо зворотню цьому реакцію відновлення, при цьому бетон стає твердішим,” – повідомляє Роберт Нивен, засновник CarbonCure.

Компанії, які скористаються розробкою, не тільки знизять витрати на споживання енергії при виробництві продукції, але і зможуть розраховувати на заохочення в зелених програмах сертифікації будівель, наприклад, таких як LEED.

При модернізації свого обладнання для використання нової технології виробники можуть домогтися потрійного ефекту: бетон буде дешевшим, міцнішим і екологічно безпечнішим. Це незаперечна перевага. У компанії відзначають, що 100 000 сірих бетонних блоків можуть абсорбувати стільки ж вуглекислого газу, скільки засвоять за рік 92 дорослих дерева.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button