Різні цікавинки

Система освіти в різних країнах

Система освіти – це своєрідна ієрархічна структура навчальних закладів, яка дозволяє людині освоїти знання, вміння та навички в процесі навчання.

Система освіти індивідуальна для кожної країни. У цій статті ми постараємося дати інформацію про основні система образования за рубежом, які існують в сучасному світі. Сподіваємося, що дана інформація буде корисною, і допоможе якісно підібрати програму навчання за кордоном.

obuchenie2_

Система освіти в Австралії

Система освіти Австралії побудована за британською моделю. Навчальні заклад цієї країни пропонують курси, які здатні задовольнити будь-які запити. Система освіти Австралії має хорошу репутацію у всьому світі, що є результатом ретельного контролю над всіма навчальними закладами країни. В даний час іноземні громадяни мають можливість вчитися на любому з рівнів системи освіти Австралії крім дошкільної освіти.

Австралійці навчаються в школі 12 років. В Австралії переважають державні школи. 70 % школярів навчаються в державних школах, інша частина в приватних школах. Випускники шкіл отримують державний сертифікат, званий Year 12. Для вступу до найпрестижніших університетів, дитині не тільки потрібно володіти англійською мовою, але пройти вступні іспити. Австралійці отримують професію в державних коледжах TAFE. Вищу освіту можливо отримати в університеті. Процес навчання розділений на 2 частини, програму бакалавра і програму магістратури.

Система освіти Великої Британії

Британська система освіти має право називатися самою традиційною і найякіснішою. Склавшись багато століть тому, система освіти в Британії і сьогодні не змінилася. За законом всі британські діти зобов’язані вчитися з 5 до 16 років. Навчання в школі починається з pre – preparatory school, через рік, два школярі переходять в primary school, навчання в якій триває до 11-13 років. Після цього надходить етап середньої школи, який закінчується складанням іспитів на свідоцтво про середню освіту GCSE. На цьому обов’язкова середня освіта закінчується, далі можна йти працювати або вступати до коледжу. Для того, щоб вступити до університету, студентам необхідно скласти іспити A-level. Все більш популярною в Британських школах стає програма IB. Система освіти Англії завершується вищою освітою, яка, як і в більшості країнах поділяється на програму бакалавра (3-4 роки) і програму магістра (1-2 роки).

Система освіти в Ірландії

Освіта в Ірланліі на всіх ступенях – одна з найбільш якісних у світі. Шкільна освіта в Ірландії, як і в інших країнах складається з трьох етапів: початкова, середня і старша школа. На останньому етапі поглиблено вивчаються 6-8 обраних предметів, за якими, в підсумку, здаються іспити на атестат зрілості. Цей атестат аналогічний британському A- level або IB. Вища освіта складається з 2 ступеней: бакалаврат, магістратура. Після закінчення магістратури студенти можуть отримувати вчений ступінь.

Система освіти в Європі залежить від країни

Система освіти в Польщі

Середня освіта в Польщі триває 12 років, перші 8 класів – базовий щабель, а чотири старших класу – ліцей. Існує два типи ліцеїв – загальної освіти і технічної.

Система вищої освіти, як і в багатьох країнах, складається з університетів і професійних коледжів. Програма коледжів та академій розрахована на 3-4 роки, по закінченні видається диплом ліценціата, інженера або бакалавра – залежно від навчального закладу і спеціальності. Повна університетська освіта призводить до ступеня магістра. Ступінь доктора присвоюється після складання певних іспитів та захисту дисертації.

Система освіти в Чехії

Система освіти Чехії схожа з іншими країнами Європи. Чехи починають навчатися в 6-7 років і до 10 років учаться в основній школі. Коли дітям виповняється 11 років, вони переходять в гімназію. У програму гімназії включені обов’язкові дисципліни і предмети за вибором. Загальна освіта триває до 16 років. Після цього школярі йдуть або в спеціальні коледжі, або залишаються в гімназії, щоб отримати диплом і вступити до університету.

Після закінчення школи, більшість студентів вступають до університетів.

Система освіти в Японії

Шкільна освіта в Японії триває цілих 12 років, більш ніж половина з яких йде на початкову школу через надзвичайну складність вивчення рідної мови. Мінімум кожен учень повинен освоїти 1850 ієрогліфів (дані вимоги встановило міністерство освіти Японії). Протягом усього навчання діти вивчають не тільки свою мову, дуже багато часу їм доводиться витрачати на вивчення історії рідної країни.

Читайте також: Як отримати грант на навчання за кордоном?

Після навчання в середній школі студенти вступають до вищого навчального закладу. Для іноземних студентів передбачено навчання англійською мовою в університетах Японії. Японська система освіти адаптована для іноземних студентів. Навчальні заклади цієї країни пропонують не тільки програми вивчення японської мови, а й програми отримання дипломів бакалавра та магістратури.

Система освіти Китаю

Система освіти в навчальних закладах Китайської Народної Республіки включає в себе: дошкільна освіта, початкова школа, неповна середня школа, повна середня школа, університет, аспірантура.

Система освіти в Китаї починається з дошкільної освіти. У дитячі сади приймають дітей у віці від 3 років. Початкова освіта в Китаї починається з 6 років і становить 6 років. Основними предметами навчання є: китайська мова, математика, природознавство, іноземна мова, моральне виховання, музика та ін. Важливою частиною початкової освіти вважається спортивне виховання.

Середня освіта в Китаї має три ступені. Перший ступінь – безкоштовна, студенти мають можливість вивчати такі предмети: математику, китайська мова, іноземна мова, фізику, хімію, моральне виховання, інформатику та ін. Друга ступінь складає три роки навчання. Третій ступінь, заключний, становить 2 роки навчання. На останньому етапі школярі навчаються в професійних і спеціалізованих школах.

Студенти з України мають можливість отримати диплом про середню освіту міжнародного зразка, навчання на якому ведеться англійською мовою. Китайська мова вивчається, як факультатив. У Китаї є три різновиди вищої освіти: курси зі спеціальними навчальними програмами (термін навчання 2-3 роки), бакалавратура (4-5 років), магістратура (додатково 2-3 роки). Останнім часом Китай активно розвиває міжнародне співробітництво в галузі освіти. Університети Китаю активно приймають іноземних студентів та адаптують викладання.

Система освіти в США

Історично склалося, що в Америці немає єдиної національної системи освіти. Кожен з 50 американських штатів має власний департамент освіти, який встановлює освітні норми у штаті. Система освіти відрізняється високим ступенем децентралізації. Відповідно 10 – ї поправки до Конституції ( “права, не делеговані Конституцією уряду Сполучених Штатів і не заборонені нею для штатів, зберігаються за самими штатами») федеральний уряд не має права встановлювати загальнонаціональну систему освіти, визначати політику і навчальні програми для шкіл і вузів. Рішення з цих питань приймаються на рівні влади штату або округу.

І всерівно, освітні програми в 50 штатах дуже схожі. Американці пояснюють це результатом впливу таких загальних факторів, як соціальні та економічні потреби країни, частими переїздами учнів і вчителів з однієї частини країни в іншу, а також роллю загальнонаціональних агентств.

Американська система освіти організована на трьох основних рівнях: початковий (включаючи дошкільну і початкову шкільну), середній і вищий. Воно є обов’язковим, починаючи з семирічного віку в 29 штатах, з шестирічного – в 18 штатах і з п’яти років в 3 штатах.

Читайте також: Де і як безкоштовно навчатися в Європі

Всього в США близько двох з половиною тисяч коледжів з чотирирічним курсом навчання (бакалаври) і університетів. У них навчаються майже 15 млн студентів. Поряд з приватною вищою освітою в США існує державна форма у вигляді публічних (громадських) університетів і коледжів. У кожному з 50 штатів є як мінімум один державний університет і кілька коледжів. Ще 40 років тому половина випускників шкіл надходила до вузів.

У США встановлено чотири вчених ступеня: Associate’s – ця ступінь присвоюється випускнику середнього спеціального навчального закладу або технікуму; Bachelor’s – ступінь бакалавра; Мaster ‘s – ступінь магістра; Doctorate – докторська ступінь.

Для того щоб отримати спеціальність в коледжі чи університеті, потрібно взяти певну кількість обов’язкових предметів і декілька – за вибором. Система освіти в Америці адаптована для студентів з України. Випускники шкіл можуть напряму вступити на перший курс університету здавши іспит з англійської мови та атестат про середню освіту. Якщо рівня англійської мови недостатньо для початку навчання, студенти можуть пройти підготовчу програму на базі університету або коледжу.

Система освіти в Іспанії

Іспанія – країна не тільки теплого моря, палкого фламенко і знаменитої паельї. Це ще й престижна європейська освіта. Щорічно тисячі студентів з усього світу приїжджають до Іспанії, щоб отримати престижну іспанську освіту. Вища освіта Іспанії відповідає високим європейським стандартам і є досить доступною.

У процесі отримання вищої освіти в Іспанії робиться особливий акцент на професійну спрямованість у навчанні. Предмети, що мають безпосереднє відношення до майбутньої спеціальності вивчаються з 1 курсу. Державні університети Іспанії – це найдавніші академічні традиції в поєднанні з сучасними методами викладання, що використовують у тому числі і самі передові технології. Величезні наукові бібліотеки і висококласні лабораторії.

Система освіти в Швейцарії

Швейцарія невелика країна в самому центрі Європи. Незважаючи на свою маленьку територію, вона межує з п’ятьма європейськими країнами: Німеччиною, Францією, Італією, Австрією і князівством Ліхтенштейн. Таке зручне місце розташування приваблює сюди багато туристів, а також бажаючих отримати європейську освіту. Приблизно 8 % населення країни складають іноземці.

Середня освіта: крім неминучого тісного спілкування з носіями основних європейських мов, корисного для здоров’я клімату, можливостей займатися будь-якими видами спорту, швейцарські пансіони можна вважати найбільш комфортабельними в Європі. Діти проживають тут в кімнатах на одного або двох чоловік, харчуються різноманітно і смачно (страви французької, швейцарської, італійської кухні, при необхідності – кошерна їжа). Напевно, тому навчання в швейцарському пансіоні на 30 % дорожче, ніж у Великобританії.

Читайте також: Вчені визначили найменш освічену націю Європи

Швейцарія – це Європа в мініатюрі. Чи варто дивуватися різноманітності пропонованих там шкільних програм і сертифікатів про середню освіту: від швейцарського Matura до англійської A- level, від німецького Аbitur, італійського Maturita і французького Baccalaureat, до міжнародної програми International Baccalaureate, при цьому в усі програми включено вивчення 2-3 іноземних мов.

Вища освіта Швейцарії: У Швейцарії існує 12 офіційних вищих навчальних закладів (10 кантональних університетів: в німецькомовній частині країни: у Базелі, Берні, Цюріху, Санкт – Галлені, Люцерні; у франкомовній частині країни: у Женеві, Лозанні, Фрібурге, Нешатель; в італійськомовній частині країни: в Тічино – і 2 федеральних технологічних інституту: у Цюріху і Лозанні).

Система освіти Туреччині

Система освіти в Туреччині ідентична в Україні. Початкова освіта в Туреччині, як і в Україні, триває 8 років, а середня освіта 10 років. Таким чином, наші українські студенти, можуть отримати вищу освіту в Туреччині, так як наш атестат про закінчення відповідає їх вимогам в ВУЗах.

Сьогодні в Туреччині найпрестижнішим вважається науковий ліцей, який готує майбутніх лікарів, інженерів, вчених, дослідників. Зазвичай успішні учні вибирають саме його. Також існує ряд інших ліцеїв: перекладацький, політехнічний, ліцей, який готує фахівців з комп’ютерних технологій та інші.

Після закінчення школи або ліцею учні здають вступний іспит до того ВНЗ, в якому вони хочуть вчитися. Якщо вони набирають прохідний бал, держава оплачує їм навчання. У Туреччині, вища освіта двоступенева: бакалавріатура і магістратура. Після закінчення студенти отримують вчений ступінь бакалавра або магістра.

На сьогоднішній день такі спеціальності як інженерія, медицина, педагоги та юристи дуже затребувані в Туреччині. Організація, яка я допомагає іноземним студентам поступити в турецькі ВНЗ називається OSYM (Orgenci Sceme re Yerlrestime Merkeri).

Система освіти в Австрії

Австрія – країна традиційного зимового туризму. Поряд зі Швейцарією ця країна є свого роду гірськолижною «меккою» для європейців. Сьогодні для Австрії туризм є основним джерелом доходу, що покриває традиційно негативне торговельне сальдо.

В Австрії давно сформована і налагоджена система обслуговування туристів. Багато містечок і сел, такі як Бад Гаштайн, Мілштат, Ішгль або Майрхофен перетворилися на найбільші європейські курорти, а колишні сільські жителі займаються готельним бізнесом. Гірськолижний туризм змінив Австрію і австрійців – сьогодні для них це життя і надія на майбутнє.

Система освіти Австрії володіє високим ступенем свободи і пропонує широкий вибір освітніх програм. Навчання в університетах Австрії було безкоштовним до 2001 року, в той же рік почалася акредитація приватних університетів. Найбільші університети – Віденський (найстаріший університет Австрії, заснований в 1367 році), Віденський Економічний, Грацський, Інсбрукський, Зальцбурзький університети. З 2009 року навчання у державних університетах Австрії безкоштовне. Для вступу до університетів Австрії українським студентам необхідно надати сертифікат про середню освіту Matura, а також здати тест на знання німецької мови OSD (рівень С1 і С2).

Система освіти Канади

У Канаді Ви можете отримати чудову освіту, насолоджуватися красивою і спокійною обстановкою, а також дізнатися багато про цю захоплюючу країну. Канадські школи відомі у всьому світі своєю академічною перевагою, підготовкою до кар’єри, передовими технологіями і винятковими програмами вивчення англійської або французької мови як другої.

У Канаді один з найвищих рівнів життя у світі. Крім того, ця країна славиться своє екологічною чистотою і безпекою. ООН неодноразово ставив Канаду на перше місце в рейтингу країн світу за якістю життя.

Канада налічує більше 350 університетів і коледжів, що пропонують широкий вибір ступенів і дипломів. Університети Канади відомі своїми академічними та дослідницькими програмами, а коледжі перевершують інші коледжі світу з використання передових технологій і з відповідності новітнім вимогам промисловості і торгівлі. Ступінь, диплом чи сертифікат, отриманий вами в Канаді, допоможе відкрити двері в кращі компанії світу.

Канадські університети відомі у всьому світі високою якістю, як викладання, так і дослідницької роботи. Вони розрізняються за кількістю студентів від декількох сотень до 50 000 і пропонують повний діапазон ступенів, від бакалавра до доктора з різних дисциплін.

Система освіти в Греції

Освіта в Греції є державною або приватною, і координується Міністерством національної освіти.

Найстарші університети Греції – Афінський (заснований в 1837) і Салоникській (заснований в 1925). В Афінах знаходяться також Афінський політехнічний інститут і ряд інших вищих навчальних закладів, у тому числі Вища школа економіки та бізнесу і Школа політичних наук. Проте, класичні університети все ще досить закриті для іноземців.

Однак для іноземних студентів бажаючих вивчати гостинність і туристичний менеджмент, Греція надає прекрасну можливість отримати міжнародний диплом і оплачувану практику в кращих круїзних компаніях світу.

Система освіти в Новій Зеландії

Тисячі студентів вибирають навчання в Новій Зеландії через її унікальну природу. Нова Зеландія пропонує не тільки високоякісні освітні програми, але і чудову навколишнє середовище.

Нова Зеландія – майже тих же розмірів, що і Великобританія, але тут живе тільки 3.8 мільйона жителів. Приголомшлива краса, помірний клімат і розслаблююча атмосфера, роблять цю країну ідеальною для студентів і туристів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button