Технології

“Бездонна” пляшка для води

Науковий світ постійно дивує і радує нас новими проектами, покликаними зробити наше життя ще більш комфортним. Яскравим прикладом є недавній винахід, назване Fontus. Це невелика пляшка, здатна самостійно заповнюватися водою, виділяючи її прямо з повітря.

05-02-15-foto-600x400-2

Примітно, що використалася технологія аж ніяк не є сучасна. З повітря воду добували ще 2000 років тому в Центральній Америці та Азії. Як відомо, в атмосфері міститься близько 13 тисяч км3 прісної води. Завдяки творцям Fontus невелика частина цих запасів стане приносити певну користь людині.

Найбільше новий пристрій має сподобатися велосипедистам, які часто потребують питної води під час своїх заїздів. Тепер їм не доведеться шукати водопровід або якусь чисту водойму, адже Fontus заповнюється автоматично прямо під час їзди. Працювати прилад буде, швидше за все, на сонячних батареях і за 1 годину їзди зможе призвести до 0,5 літра прісної води. При цьому чим вища вологість повітря, тим вища продуктивність пристрою.

[ads2] Принцип роботи Fontus наступний. У центрі прилад має невеликий кулер, названий елементом Пелт’є. Кулер цей розділений на 2 частини, верхню і нижню, ізольовані один від одного. Нижня частина в процесі роботи нагрівається, а верхня – охолоджується. Поступаючи в нижню камеру, повітря починає охолоджувати її. Поступаючи у верхню камеру, повітря стикається з маленькими перфорованими стінками, і швидкість його руху знижується. Це дозволяє повітрю виділити молекули води.

05-02-15-foto-600x424-1

Читайте також: LifeStraw – безпечна питна вода

В цілому проект більш ніж цікавий, проте залишається одне питання: наскільки чистою буде така вода, якщо її отримали, скажімо, в годину пік в Пекіні. На природі ж, в оточенні лісів і озер, Fontus, безумовно, можна назвати прекрасним помічником.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button