Технології

Створена система для установки сонячних батарей між рейками

Стартап розробив механічну систему для установки знімних сонячних панелей уздовж залізничних колій. Про технології повідомляє новинне агентство SWI swissinfo.ch.

Компанія Sun-Ways зі Швейцарії пропонує використовувати простір між рейками для установки сонячних батарей. Елементи стандартного розміру, встановлені між залізничними шляхами, не заважають нормальному руху поїздів. Інженери вважають, що таким чином можна модернізувати до половини всіх залізниць в світі.

Компанія використовує сонячні панелі, попередньо зібрані на заводі. Окремі елементи довжиною близько метра розміщуються між шляхами і кріпляться до рейок за допомогою поршневого механізму. Установка здійснюється спеціальним механічним поїздом. У міру руху він укладає фотогальванічні панелі вздовж шляхів «як розмотується килим».

Установка сонячних панелей на рейках. Відео: Sun-Ways

Хоча інші компанії вже тестують можливості використання простору між рейками для створення сонячних батарей, Sun-Ways перша представила і запатентувала технологію, за допомогою якої можна легко знімати сонячні панелі. Можливість тимчасового демонтажу панелей необхідна для технічного обслуговування доріг.

Компанія запустить першу тестову ділянку на мережі залізниць загального користування біля вокзалу Бюттс в Західній Швейцарії. Надалі інженери планують покрити мережею своїх сонячних батарей всю транспортну мережу країни і вийти за її межі.

Сонячні панелі можуть покрити понад 5 тис. км залізниць Швейцарії, виключаючи ділянки, розташовані в тунелях або схильні до слабкого освітлення. Це буде відповідати сонячній батареї розміром в 760 футбольних полів. Така батарея, за оцінкою компанії, буде генерувати близько 1 ТВтгод електроенергії в рік або близько 2% всієї енергії, споживаної в країні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button