Поради

Безпека кондитерських виробів

До кондитерських виробів відносяться всі солодощі. При виробництві кондитерських виробів використовується цукор, борошно, мед, фрукти, яйця. Кондитерські вироби можуть бути борошняними (кекси, торти, печиво, тістечка, пироги та ін.), або цукровими (цукерки, патока, варення, мармелад, желе, зефір, халва та ін.).

Donuts, Cookies, and Muffins

Споживчі властивості кондитерських виробів

Будь-який лікар скаже, що вживання кондитерських виробів у великих кількостях може привести до ожиріння, цукрового діабету та порушення обміну речовин.
Дані продукти харчування містять велику кількість вуглеводів, які швидко засвоюються і можуть синтезуватися в жир. Кондитерські вироби незамінні в разі, коли потрібно швидко відновити енергію, наприклад, спортсменам.

Асортимент кондитерських виробів досить різноманітний і налічує понад 10 000 найменувань.

Сьогодні кондитери намагаються знизити і підкреслити низький вміст калорій в своїх виробах. Цього домагаються шляхом зменшення вуглеводів, цукру і борошна, і жирів. Цукор замінюють натуральною фруктозою або цукрозамінниками – сорбітом, манитом, пшеничним борошном – борошном грубого помелу, кукурудзяним і рисовим борошном, а тваринні жири замінюються – оліями і молочними продуктами (сиром і йогуртом).

Фрукти і фруктові маси, а також желатин також використовуються в якості замінників цукру і жирів, роблячи торт або тістечко вишуканими і легкими, як у http://schastie.kiev.ua/. Більшість кондитерів перейшли на вироби для корисного харчування – низькокалорійного, дієтичного, спортивного, дитячого.

До простих і одночасно вишуканих солодощів відноситься зефір, мармелад і пастила.

До речі, в зефірі, мармеладі і пастили спочатку менше калорій, ніж в кексах і шоколаді.

Шоколад – популярний висококалорійний продукт. Ним зловживати якраз не рекомендується. Шоколад містить 0,8% теоброміну, алкалоїду, що порушує нервову систему, а також малий вміст щавлевої кислоти, яка протипоказана при порушенні обміну речовин.

А до складу таких ласощів як халва входять інгредієнти, які є джерелами протеїну, натрію, калію, кальцію, міді, магнію, заліза, цинку, фосфору та харчових кислот. Адже класична халва виготовляється з натуральних продуктів: кунжуту, соняшнику, фісташок, арахісу, багатих на вітаміни А, Е, В.

Ще один улюблений продукт – печиво. Це борошняний кондитерський виріб, і на дві третини складається з борошна, корисного своїми мінеральними речовинами і вітамінами групи В.

Аргумент на користь солодкого. Кондитерські вироби – потужне джерело вуглеводів. А дітки, які багато рухаються, витрачаючи колосальну кількість енергії, саме такими вуглеводами із задоволенням її заповнюють. І, звичайно, не варто забувати про радість, яку приносить шматочок солодких ласощів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button