Авто

Безпілотні електромобілі відправлять під землю

Автовиробники запевняють нас, що майбутнє за електромобілями з автопілотом, але як зробити перехід на «безпілотники» максимально безболісним, поки не знає ніхто. Лондонська компанія PLP Architecture запропонувала досить оригінальний спосіб — відправити безпілотні автомобілі під землю, у спеціально побудовані транспортні тунелі. Система під назвою Cartube дозволить електромобілям швидко переміщатися і перевозити більше людей.

da8d84378e5d8d6b920933265b57d3df

Наприклад, пропускна здатність високошвидкісної залізниці Crossrail, що будується в Лондоні, складе 18 тисяч осіб на годину, а система тунелів Cartube, за оцінками британців, дозволить перевезти вдвічі більше — до 40 тисяч чоловік. Підземна мережа зв’яже декілька районів Лондона і передмістя, а потрапити в неї можна буде через спеціальні заїзди. «Безпілотники» зможуть переміщатися в транспортній системі з середньою швидкістю 65 км/год і доставляти пасажирів в будь-яке задане місце.

Подібно метрополітену, управляти трафіком буде центральна система контролю руху. Ймовірно, комунікація з автопілотами буде організовано за допомогою технології v2i (vehicle-to-infrastructure). Система буде здатна передавати бортовим комп’ютерам безпілотних електромобілів інформацію про маршрут, пробки, сигнали світлофорів і обмеження швидкості з допомогою мережі передавачів по шляху прямування.

Тепер PLP Architecture шукає інвестора серед таких технологічних гігантів, як Google або Apple, щоб розробити програмне забезпечення для управління системою. Силами інвесторів, на думку британців, можна організувати роботу Cartube протягом приблизно п’яти років. Якщо, звичайно, до того моменту на ринку будуть широко представлені безпілотні електромобілі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button