Фото

Біля берегів Кіпру з’явився підводний ліс. Через кілька років він стане схожий на простори іншої планети (фото)

Британський підводний художник Джейсон Декейру Тейлор знаменитий своїми скульптурами величезних голів, які встановлені на дні біля берегів Канн. Останній проєкт Тейлора трохи відрізняється від того, чим він займався раніше. Спільно з муніципалітетом Айя-Напі на Кіпрі й Департаментом рибальства і морських досліджень художник створив дивовижний підводний ліс, який незабаром заселять морські тварини.

MUSAN/JasondeCairesTaylor

Проєкт отримав назву «Музей підводних скульптур в Айя-Напі» або просто – MUSAN. Він складається в цілому з 93 творів мистецтва, які були встановлені на морському дні на глибині до 10 метрів. Зараз скульптури виглядають дуже новими, але ідея полягає в тому, що з часом вони природним чином зміняться і поступово покриються морськими мешканцями. Це перетворить ліс в справжній казковий парк, схожий на абсолютно інший світ.

MUSAN / JasondeCairesTaylor

«Всі об’єкти, зокрема ті, які схожі дерева, призначені для залучення морських мешканців», – пояснює художник. «Скульптури розташовані на різних глибинах так, щоб нагадувати стежку через густий підводний ліс. Вся конструкція забезпечить складне середовище для морського життя на всіх рівнях водної товщі ».

MUSAN / JasondeCairesTaylor

Для реалізації проєкту, скульптури були створені в майстерні на суші, перш ніж їх перенесли на човни. Потім вони були доставлені на місце і встановлені на морському дні за допомогою команди водолазів. Уже зараз MUSAN офіційно відкритий для аквалангістів, фрі дайверів і любителів снорклінгу.

MUSAN / JasondeCairesTaylor

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button