Технології

Футуристичні вагони очищають повітря по всій країні при русі поїзда (фото)

Дослідники CO2 Rail спільно з вченими з Університету Торонто розробили поїзд, який може підключитися до існуючої залізничної мережі і вловлювати вуглець з атмосфери.

Американський залізничний стартап CO2 Rail розробив проект вагона поїзда, який вловлює вуглець з повітря. Згідно з планом, модифіковані вагони будуть перетинати країну, що зводить нанівець необхідність у великих стаціонарних об’єктах для видалення CO2, йдеться в прес-релізі.

Вагон поїзда в роботі. Зображення: CO2 Rail Company

Дослідники планують використовувати спеціально побудовані залізничні вагони, оснащені великими вентиляційними отворами, куди буде потрапляти повітря при русі поїзда на високих швидкостях. Система буде працювати в русі, тому не потрібні вентилятори, які зазвичай встановлюють в стаціонарні системи прямого уловлювання вуглецю. Це заощадить велику кількість енергії.

Конструкція вагона для прямого захоплення повітря.  Зображення: CO2 Rail Company

Вагони футуристичного поїзда будуть обладнані камерами для збору вуглекислого газу, який потім буде концентруватися і зберігатися в резервуарі для рідини. Повітря, що не містить вуглекислого газу, буде викидатися назад в атмосферу із задньої або нижньої частини вагона.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button