Земля

Біля Великого Бар’єрного рифа помітили величезну воронку

Морський біолог заявляє, що знайшов величезну підводну карстову воронку — або синю дірку — на Великому Бар’єрному рифі.


Сині діри — величезні морські воронки, які сформувалися під час останніх льодовикових періодів. Тоді рівень океану був значно нижчим і воронки були схильні до такої ж ерозії від дощу і хімічного вивітрювання, як і суша. Після затоплення водою ерозія припинилася, а темно-сині порожнини залишилися.

Джонні Гаскелл помітив лагуну, використовуючи «Гугл», і вирішив досліджувати її більш уважно. Відвідавши місце, він виявив процвітаючу екосистему, яку описав в пості «Інстаграмі».

Публікація від Marine Bio | UW Photographer (@johnny_gaskell) Сен 23 2017 в 11:51 PDT

«Помітивши темно-синю дірку на карті „Гугл”, ми вирішили відправитися далі від берега, ніж зазвичай, щоб побачити, що там мешкає, — написав він. — Приблизно на глибині 15-20 метрів ми побачили величезні корали серіатопора, або пташине гніздо, і супердовгі корали акропор, або оленячі роги. Це найбільші і витончені колонії цих видів коралів, які я коли-небудь бачив».

П’ять місяців тому, сказав він, по цій частині Великого бар’єрного Рифу вдарив циклон, рівний за силою урагану четвертої категорії. Синя діра абсолютно не постраждала від шторму;  Гаскелл припускає, що глибокі стіни синьою дірки захистили корали.

Поки точно незрозуміло, де точно знаходиться новознайдена діра. Шторм, про який говорить Гаскелл, міг бути циклоном «Деббі», який вдарив по Квінсленду у березні. Погодна система рухалася над частиною Великого Бар’єрного рифу, розташованої між Таунсвіллом і Маккеєм.

Не дивно, що таку величезну воронку не відкрили раніше. Великий Бар’єрний риф — найбільша структура на Землі, створена живими організмами. Він простягнувся на понад 2250 км, покривши область площею близько 345 тисяч кв. км. Вчені постійно знаходять тут нові види.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button