Земля

Подивіться на активність ісландського вулкана з космосу

Вчені з фінської компанії Iceye використовували угруповання супутників, щоб детально відстежити виверження ісландського вулкана Фаградалсфьялль. Вони змогли помітити процеси, які неможливо побачити з поверхні планети.

Дослідники використовували найбільше з угруповань радарів з синтезованою апертурою (SAR). Це чотирнадцять космічних апаратів, які курсують навколо земної кулі. Вчені використовували їх функцію повернення в один і той же місце, що дозволило їм розглянути жерло вулкана з однієї і тієї ж висоти і під одним і тим же кутом.

Це надає знімкам супутникового поїзда «зв’язність». Їх можна порівнювати, щоб вловити найменші зміни на будь-якій ділянці. Вони використовували цю функцію для того, щоб вивчити виверження ісландського вулкана Фаградалсфьялль.

Дослідники відзначають, що багато хто вже спостерігали за виверженнями вулканів (навіть в прямому ефірі), але Iceye дає можливість заглянути на Фаградалсфьялль зверху і простежити, як розплавлена ??порода поширюється від жерла. На відео також можна побачити інші об’єкти, які формуються уздовж чіткої лінії тріщин.

«Те, що ми робимо, називається щоденним повторенням наземного треку, – пояснив генеральний директор Iceye Рафал Моджевський. – Для цього потрібно налаштувати орбіту супутника так, щоб він не покривав всю Землю. Так він буде покривати тільки шосту частину земної кулі ».

Також в даних компанії можна побачити інтерферограму Фаградалсфьялля. Вона складається шляхом порівняння двох точно суміщених зображень, отриманих в результаті різних прольотів над одним і тим же місцем.

За кольоровими межами вчені можуть визначити, де і наскільки зрушили ділянки землі під супутником. Цей метод особливо корисний в вулканології для відстеження опуклих підземних магматичних камер або в дослідженнях землетрусів для відстеження розломів, які не завжди видно на поверхні під час сильних поштовхів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button