Технології

Альтернативу «Хабблу» запустять в стратосферу на повітряній кулі

У стратосферу на повітряній кулі запустять телескоп SuperBIT. Він не буде поступатися «Хабблу». НАСА і Канадське космічне агентство завершать роботу в 2022 році.

Космічний телескоп Хаббла надав величезну кількість даних, але виведення його на орбіту і обслуговування коштує недешево. Телескоп SuperBIT – інтригуюча альтернатива, яку створюють американські і канадські вчені. На відміну від «Хаббла» для його запуску не потрібна паливна ракета. Доставити його в стратосферу вчені планують на повітряній кулі. При цьому за якістю зображень новий телескоп не поступатиметься «Хабблу», повідомляє прес-служба Королівського астрономічного товариства (RAS).

Згідно з планами розробників SuperBIT, в перший довгостроковий політ телескоп повинен відправитися в квітні 2022 року. Гелієва повітряна куля NASA повинна підняти його на висоту 40 км. Телескоп буде працювати там кілька місяців. За цей час вчені планують спостерігати за зіткненням скупчень галактик.

Складене оптичне і ультрафіолетове зображення SuperBIT туманності Орла, розташованої в 7000 світлових роках від Землі. Команда SuperBIT з Romualdez et al. (2018) SPIE 10702

Після цього вчені розроблять нову версію телескопа, і на цей раз діаметр дзеркала буде в три рази більше. Його планують оснастити новим набором лінз, світлочутливих матриць і інших оптичних і електронних компонентів. Завдяки цьому нова версія SuperBIT навіть перевершить «Хаббл» в чутливості і чіткості одержуваних зображень.

Назва SuperBIT є абревіатурою від Superpressure Balloon-borne Imaging Telescope. Він розробляється у співпраці між Університетом Торонто, Прінстонським університетом, Британською Даремського університету, НАСА і Канадським космічним агентством. При бюджеті в $ 5 млн на будівництво і експлуатацію він, як стверджується, буде коштувати приблизно одну тисячну вартості супутника з аналогічним оснащенням.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button