Екологія

Понад мільярду людей доведеться стати мігрантами до 2050 року

Відповідно до нового аналізу Інституту економіки і світу (Institute for Economics & Peace IEP) глобальні екологічні загрози, швидке зростання населення, відсутність доступу до продовольства і води та підвищена схильність стихійних лих змусять більше одного мільярда людей покинути свої будинки до 2050 року.

Більш мільярду людей доведеться стати мігрантами до 2050 року

Для свого нового звіту аналітичний центр IEP створив реєстр екологічних загроз, складений за допомогою даних ООН та інших джерел, для оцінки восьми екологічних загроз і прогнозу про те, які країни й регіони піддадуться найбільшому ризику.

Згідно з прогнозами до 2050 року населення Землі зросте майже до 10 мільярдів людей, що призведе до посилення боротьби за ресурси та розпалювання конфліктів. Фахівці припускають, що люди, які живуть в уразливих районах Африки на південь від Сахари, Центральної Азії й Близького Сходу, будуть змушені мігрувати. У своїй доповіді експерти відзначають, що екологічні чинники і конфлікти вже привели до переміщення близько 30 мільйонів людей у 2019 році.

Експерти назвали дві головні категорії загрози. Перша – це відсутність продовольчої безпеки, нестача води і зростання населення; а друга – стихійні лиха, включаючи повені, посухи, циклони, підвищення рівня моря і підвищення температури.

В ході аналізу вчені вивчили, як часто різні країни стикаються з тією або іншою категорією загрози. У той час як деяким країнам, таким як Індія і Китай, в найближчі десятиліття найбільше загрожує нестача води, іншим, таким як Пакистан, Іран, Мозамбік, Кенія і Мадагаскар, загрожує відразу ж набір неприємностей.

Автори загострюють увагу на тому, що зараз на Землі на 60% менше доступної прісної води, чим було 50 років тому. А попит на продовольство, за прогнозами, буде тільки зростати. У найближчі 30 років він збільшиться на 50%. Експерти кажуть, що це значною мірою обумовлено розширенням середнього класу в Азії.

Ці фактори в поєднанні зі стихійними лихами, які, ймовірно, будуть тільки посилюватися через зміни клімату, означають, що навіть стабільні держави будуть уразливі до 2050 року.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments