Екологія

На Дергачівському полігоні пробурили свердловини для видобутку біогазу

У Харківській області на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів пробурили свердловини для видобутку біогазу.

Про це повідомив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, передає ecotown.com.ua.

«Свердловини для збору полігонного газу вже пробурені, залишилося все звести в єдину систему, – каже він. – На Дергачівському сміттєпереробному комплексі вироблятиметься власна електроенергія – її отримуватимуть після переробки біогазу».

Наразі на старих полігонах проводиться рекультивація, після якої висіють траву і висадять чагарники.

«Сміттєпереробний комплекс містить кілька об’єктів: складуватимуть відходи на чотирьох “картах” полігону, дві з яких вже працюють, дві – перебувають у стадії будівництва, – розповідає Ігор Терехов. – Їх дно встелене спеціальною мембраною, скрізь передбачені системи для збору фільтрату і біогазу».

Наступний об’єкт – сміттєпереробне підприємство, де буде проходити сортування ТПВ, наголошує секретар міськради. Спорудження проммайданчика триває – залишилася змонтувати дах і встановити обладнання. 95% комплектуючих для комплексу вже в Україні.

«Це унікальний для України проєкт: ми відвідали полігони різних країн світу і вибрали технологію, яка найбільш прийнятна для нас, виходячи з морфології ТПВ Харкова, – підкреслив чиновник. – Дергачівський сміттєпереробний комплекс буде відповідати всім європейським вимогам, а також кращим підходам і рішення у питанні поводження з відходами провідних міст світу».

Сміттєпереробний комплекс на повну потужність запрацює вже у 2021 році.

Раніше повідомлялося, що сміттєпереробний комплекс на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів планується відкрити до Дня міста Харкова в 2021 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button