Технології

Більше ніяких навушників: Neuralink «доставить» музику прямо в мозок

Презентація Neuralink відбудеться вже 28 серпня. Про проєкт відомо не так багато, проте Ілон Маск частенько розповідає про нього і дає інтригуючі натяки у своєму Twitter.

Neuralink
Neuralink

Судячи з усього, Маску вже просто не терпиться поділитися новим проєктом зі світом. Так, в минулі вихідні, засновник компанії відповів на запитання вченого Остіна Говарда. Той запитав Маска вTwitter: «чи зможемо ми коли-небудь слухати музику безпосередньо через такий інтерфейс, передаючи її прямо в мозок, іншими словами, без навушників». На що Маск відповів коротко і зрозуміло: «так».

Однак це коротке «так» є всього лише частиною великих планів компанії. Досі найповніші дані про проєкт були отримані лише одного разу під час презентації 2019 року, в якій компанія продемонструвала пристрій, який підключався до мозку через отвори в черепі. Основна мета такого пристрою — це відновлення порушених нейронних зв’язків у тих, хто страждає розладами мозку, включаючи хворобу Паркінсона. І це поки що єдина офіційна інформація.

Зараз Маск продовжує активно відповідати на питання про Neuralink в соціальних мережах. Минулого тижня він заявив, що його новий проєкт буде здатний «виправляти» частини мозку відповідальні за депресію і залежність.

Що стосується функції, яка дозволила б транслювати музику прямо в мозок, то тут все не так просто. Передача звуку на основі технології кісткової провідності — вже не рідкість, але використання стимуляції нейронів для цього — справа складна. Досі незрозуміло, яким чином технологія зможе обійти слуховий нерв для передачі музики безпосередньо в мозок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button