Технології

До 2026 року будуть літати більше мільйона дронів-постачальників

Нове дослідження показало, що до 2026 року по всьому світу будуть літати більше мільйона дронів для транспортування. Швидкому розвитку цієї сфери посприяла пандемія, впевнені вчені.

Згідно з новим дослідженням компанії Gartner, до 2026 році у всьому світі будуть працювати більше мільйона безпілотних літальних апаратів, які будуть доставляти товари. Зараз легально працюють лише 20 тис. пристроїв. Їх швидкому розвитку допоможе те, що безпілотники часто використовували під час пандемії коронавіруса. Дослідники впевнені, що це допоможе швидше вводити їх відразу в декількох областях.

Під час пандемії використовують безпілотники для доставки медикаментів і проб у віддалені райони Гани, Руанди, Чилі та Шотландії. Також дрони доставляють засоби індивідуального захисту і матеріали для лікарів в штаті Північна Кароліна. Це нова ініціатива влади США з впровадження безпілотників у боротьбу з COVID-19. Безпілотні літальні апарати також використовуються для контролю за дотриманням заходів безпеки, пов’язаних з пандемією, а також для розпилювання дезинфікуючого засобу в Індії та Китаї.

Проте дослідники вважають, що поки більшість міст не готові до масового введення дронів. Наприклад, влада повинна почати регулювати питання, пов’язані з безпілотниками й недоторканністю приватного життя. Вони зазначили, що суд в Парижі призупинив використання безпілотних літальних апаратів для контролю за дотриманням заходів безпеки, пославшись на те, що це порушує недоторканості приватного життя. Поліцейські в Коннектикуті також відмовилося від пілотування безпілотних літальних апаратів для контролю соціального дистанціювання і виявлення симптомів COVID-19.

«Безполітні зони повинні суворо контролюватися, за їх додержанням також повинні стежити оператори дронів, яких потрібно ліцензувати», – відзначили в компанії Gartner.
Міста також мають забезпечити безпеку пристроїв і стежити за тим, щоб вони не стали жертвами вандалів.

Якщо дотримати всі заходи, за підрахунками вчених, автономні безпілотні літальні апарати можуть знизити вартість доставки і вирішити проблему «останньої милі». Їх експлуатаційні витрати в середньому на 70% нижче, ніж у фургонів. Оцінки засновані на декількох дослідженнях з п’яти країн світу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button