Земля

Більшість тварин на планеті гине через шум

Британські біологи провели дослідження на визначення антропогенних факторів, здатних підірвати земну екосистему. Вчені повідомили виданню Nature Communication про шкоду звукового забруднення, яке може бути смертельним для великої кількості особин, що населяють Землю.

93402a12e90d03fa8898323baa7fb131
Британські вчені прийшли до такого висновку після тривалої експедиції в різні куточки Землі. Голова команди біологів, Стівен Сімпсон (Stephen Simpson) розповів, що спочатку їм довелося зіткнутися з масою видів рифової риби-ластівки, які через часте ходіння по ділянці їх проживання моторних човнів піддавалися стресу і втратили здатність до пошуку партнерів та визначення рівня небезпеки. Це ж стосується птахів і наземних тварин, що мешкають поруч з джерелами сильного шумоутворення (шумового забруднення).

Подібна ситуація спостерігалася і в районі австралійського Великого Бар’єрного рифу, де зафіксовано регулярне проходження моторних суден. Крім риби-ластівки, шумове забруднення є летальним і для китів, які викидаються на берег у зв’язку з виникаючою у них дезорієнтацією у водному просторі, розповіла професор біології Стівен Сімпсон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button