Земля

В Єгипті зібралися заново будувати Олександрійський маяк

Єгипетська влада схвалили проект по реконструкції Олександрійського маяка. Копію сьомого дива світу античного світу збираються звести поруч з його історичним місцем розташування на острові Фарос в бухті Олександрії. Про проект повідомляє Archeology News Network з посиланням на TheCAIROpost.

7b4ca0e35a37e1f539d13fe19949559d

Проект про реконструкцію маяка вже неодноразово висували на розгляд, проте на цей раз Постійний комітет при Міністерстві старожитностей Єгипту остаточно його прийняв. Про терміни будівництва ніякої інформації поки не повідомлялося.

[ads2] Олександрійський (або Фароський маяк) був побудований в третьому столітті до нашої ери. Існує легенда, згідно з якою на одній зі стін маяка було гравіювання, що прославляє Птолемея I як автора видатної споруди.

Однак через деякий час штукатурка облупилася, і під першим гравіюванням знайшлося інше: «Сострат Кнідський, син Дексифанеса, богам, що захищає тих, хто в морі». Слідуючи цій легенді, архітектором Олександрійського маяка вважають грека Сострата Книдского, хоча не всі історики згодні з цією версією.

Маяк був зруйнований серією землетрусів в 956, 1303 та 1323 роках нашої ери. У 1480 році на його руїнах була побудована фортеця Кайт-бей, названа на честь мамелюкского султана. Ця фортеця досі стоїть на острові Фарос.

Найбільшою складністю при спробі побудувати точну копію античного маяка стане той факт, що не залишилося жодного “прижиттєвого” зображення цієї споруди.

Читайте також: 

Сучасні уявлення про його зовнішній вигляд засновані на кількох арабських письмових джерелах. З них відомо, що маяк складався з трьох частин: масивної підстави, квадратної в перерізі, восьмигранної середньої частини і круглої вежі, на вершині якої під куполом знаходилося величезне дзеркало для світлого часу доби і «костровище» — для темного. За різними оцінками маяк сягав від 120 до 137 метрів у висоту.

Ще одним можливим джерелом для створення макета майбутнього маяка може стати вежа однієї з гробниць в єгипетському місті Абусир. Вона датується тим же періодом, що і Олександрійський маяк. Серед істориків існує думка, що Абусирская вежа спеціально будувалася як зменшена копія маяка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button