Технології

Біокерамічний імплант нарощує кістку на отворі в черепі

Новий спосіб «залікувати» отвір в черепі після травми або операції

Отвір в черепі у пацієнта зазвичай заповнюють за допомогою трансплантації кістки, взятої з іншої частини тіла, або твердим шматком сталі. Вчені знайшли кращу альтернативу, яка буде стимулювати зростання природної кістки.

Tidskriften PNAS

Відновлення основних пошкоджень кісток черепа і м’яких тканин після нещасних випадків або хірургічних операцій – складне завдання. Медичні працівники зазвичай використовують трансплантацію кістки або пластикові або металеві імпланти.

Основна проблема використання кістки, взятої в іншій частині тіла пацієнта, полягає в тому, що в тому місці, звідки ця кістка була взята, можуть виникнути ускладнення. Використання сталевих і пластикових імплантів потенційно може привести до інфекції, оскільки матеріал не відповідає структурі реальної кістки.

Тому шведські дослідники з Гетеборзького університету створили імплант BioCer. Він виготовлений з запатентованого біокерамічного матеріалу, надрукованого на 3D-принтері, який встановлюється на титанову рамку. Рамка має форму отвору, який необхідно заповнити. Дослідження опубліковане в науковому журналі PNAS.

Після імплантації клітини з кісткової тканини черепа починають поступово «нарощуватися» на біокераміці. Поки вони ростуть, імплант поступово розкладається. Зрештою, біокераміка повністю замінюється справжньою кісткою.

Вчені успішно випробували новий імплант на вівцях і на одній людині. У людини біокераміка перетворилася в кістку за 21 місяць.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button