Технології

Northrop Grumman показала нове відео випробувань підводного дрона Manta Ray (відео)

Навесні цього року військово-промислова корпорація Northrop Grumman представила прототип підводного безпілотного апарату для виконання тривалих місій Manta Ray (“Скат”). Деякі відомості про нього повідомили самі розробники, дещо стало зрозуміло з огляду на фотографії. Кілька нових відеозаписів – зокрема, панорамний тур під час тест-драйву – розкривають нові подробиці, наприклад, ступінь маневреності під водою і кількість пропелерів.

Поява прототипу “Ската” стала кульмінацією чотирьох років роботи над секретним проектом, замовником якого виступає DARPA (Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США). Його мета – розробка дуже великого автономного підводного апарату, придатного для виконання довгострокових бойових завдань на великій відстані без нагляду з боку людини.

У результаті було створено прототип судна, яке можна буде запускати тільки з пірса, а не з борту підводного човна або корабля, а гідродинамічна форма корпусу, яка справді нагадує морського ската, і рухова установка, запозичена в планера, дають змогу плавно підніматися до поверхні і знову спускатися.

“Коли Manta Ray повинен піднятися або спуститися, він змінює плавучість, закачуючи воду, щоб збільшити масу апарату”, – пояснив Брайан Теобальд, головний інженер проєкту.

У відеороликах є відповіді на низку запитань, які виникали з приводу “Ската” раніше. Наприклад, стало зрозуміло, що за рух відповідають два пропелери з чотирма лопатями, встановлені на кінцях крил. Крім того, нам показали, наскільки маневрене судно під водою, і підтвердили, що воно може опускатися на дно і перебувати в сплячому режимі для економії енергії.

У травні “Скат” успішно пройшов ходові випробування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button