Технології

Перша в світі дорога, яка підзаряджатиме електромобілі

У Швеції, недалеко від Стокгольма, відкрилася тестова ділянка дороги, обладнана контактною рейкою для підзарядки електромобілів під час руху.


eRoadArlanda

Приблизно двокілометрові контактні рейки були вмонтовані в дорогу громадського користування недалеко від Стокгольма, повідомляє The Guardian. Для підзарядки електромобіль повинен мати спеціальний струмоприймачем, що встановлюється в задній частині машини. Відзначається, що в кінці цієї ділянки дороги струмоприймач відключається від рейки. Електрифікована дорога розділена на 50-метрові секції, кожна з яких подає електрику, тільки коли автомобіль проїжджає над нею.

Така система підзарядки («активна підзарядка») — на відміну від спеціальних придорожніх зарядних станцій — означає, що батареї для електромобілів можуть бути меншого розміру (отже, вартість таких машин буде нижче), пише The Guardian. Як зазначив глава консорціуму, що займається даним проектом (його назва eRoadArlanda), у Швеції близько півмільйона кілометрів займають дороги, з них приблизно 20 000 км — це автомагістралі. За його словами, буде достатньо електрифікувати останні: відстані між шведськими автомагістралями не перевищують 45 км, і електромобілі цілком можуть проїхати його без додаткової підзарядки.

eRoadArlanda

Поки в рамках eRoadArlanda електрифікована лише одна, тестова ділянка. Втім, влада Швеції — якщо проект виявиться вдалим — планують електрифікувати дороги по всій країні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button