Екологія

Бобрів звинуватили в руйнуванні вічної мерзлоти

Такі невеликі гризуни як бобри, вносять, на думку вчених, досить істотний внесок в руйнування вічної мерзлоти в Арктичній зоні. Тим самим вони прискорюють глобальне потепління.

Дослідники з Інституту морських і полярних досліджень ім. Альфреда Вегенера (Німеччина), з’ясували, що північноамериканські бобри використовують глобальне потепління все більше поширюючись по території Аляски, проникаючи в райони, які раніше не були характерними для їх проживання. Відомо, що ці гризуни будують греблі. І саме ця обставина, на думку дослідників, викликає побоювання. Бобри створюють невеликі водойми між річками, струмками та озерами. При цьому вода в нових утвореннях стає теплішою, що призводить до танення вічної мерзлоти.

“Будь-хто, хто хоче передбачити майбутнє вічної мерзлоти, повинен обов’язково пам’ятати про бобрів”, — вважає один з керівників дослідження Інгмара Нітце.

Ще в 2018 році вчені вивчили супутникові знімки арктичних районів Аляски, які охоплюють площу більш ніж 18000 квадратних кілометрів. Виявилося, що за останні п’ять років на цій території з’явилося 56 нових озер, що, на думку дослідників, значно змінило це середовище проживання. У нинішньому дослідженні вони проаналізували знімки району в 100 квадратних кілометрів поблизу міста Коцебу. Результат дуже здивував учених, оскільки з 2002 року кількість гребель там зросла з 2 до 98 у 2019 році. Це призвело до збільшення загальної акваторії в цьому районі на 8,3%. При цьому, дослідники вважають, що подібні процеси відбувається і в Канаді.

За словами вчених, це справжня ланцюгова реакція, коли глобальне потепління змінює звичний ареал існування тваринного, а тварина, своєю чергою, вносить зміни у це нове для неї середовище проживання. Причому негативної властивості.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button