Екологія

Кількість пожеж Амазонії досягло максимуму за 10 років

Згідно з офіційними даними, кількість пожеж в Бразилії збільшилася на 12,7% торік до десятирічного максимуму. Експерти сподіваються, це посилить тиск на уряд президента Жаіра Болсонару, відомого скептика зміни клімату.

За даними бразильського космічного агентства INPE, в 2020 році в Бразилії сталося в цілому 222 798 лісових пожеж. Це найвищий показник з 2010 року. INPE, яке використовує супутникові зображення для відстеження пожеж і збезлісення, повідомило про понад 103 тис. пожеж в бразильській Амазонії. Крім того, за рік відбулося більше 22 тис. пожеж на бразильській частці Пантанала, найбільшого водно-болотного угіддя світу.

Амазонія і Пантанал – дві з найцінніших екосистем Землі.

Нагадаємо, Пантанал – велика заболочена тектонічна западина в Бразилії, невеликі частини її також розташовані в Болівії та Парагваї, в басейні річки Парагвай. Південний Пантанал – територія неймовірного біорізноманіття. Однак майже чверть бразильського Пантанала була спустошена пожежами минулого року на тлі найсильнішої посухи в регіоні майже за півстоліття.

Амазонія, територія з найбільшим тропічним лісом у світі, вважається життєво важливим для стримування зміни клімату через вуглекислий газ, який дерева регіону поглинають з атмосфери.

Проблема в тому, що близько 60 відсотків тропічних лісів знаходиться в Бразилії. Уряд президента країни Болсонару відзначився торік, скасувавши всі заходи щодо захисту мангрових лісів. Ця постанова – частина серії спірних екологічних рішень президента з крайніми правими поглядами, який керував вирубкою лісів в тропічних лісах Амазонки і водно-болотні угіддя Пантанала з моменту вступу на посаду в січні 2019 року.

Зображення обвуглених ландшафтів, посипаних трупами тварин, потрясли світ, викликавши критику уряду Болсонару за нездатність зупинити руйнування. Болсонару, ультраправий скептик з приводу зміни клімату, також піддається нападкам з-за різкого зростання вирубки лісів на Амазонії в час його правління.

Активісти кажуть, що його прагнення відкрити охоронювані землі Амазонії для агробізнесу та видобутку корисних копалин, а також скорочення його урядом фінансування програм захисту навколишнього середовища сприяють руйнуванню.

За даними програми моніторингу космічного агентства PRODES, протягом року по серпень збезлісення знищило територію бразильської Амазонії, більшу, ніж Ямайка, – найвищий за 12 років показник. Експерти впевнені, що пожежі в Амазонії в основному виникають через те, що люди розчищають землю для землеробства і скотарства і сподіваються, що нові дані викличуть суспільний резонанс.

Раніше кількість пожеж в бразильській Амазонії вже виросла на 48,7% в 2019 році, першому році правління Болсонару, що викликало обурення в усьому світі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button