Головна / Екологія / 2016 рік стане найспекотнішим за всю історію спостережень

2016 рік стане найспекотнішим за всю історію спостережень

За даними ВМО, температурні значення, зафіксовані протягом всього 2016 року, на 1,2 градуса перевищать доіндустріальні значення, при цьому глобальна мета на даний момент — це утримання зростання температури до 2 градусів.

033c6af95c07fa997474b7265627d811

Найтеплішим за всю історію спостережень став 2015 рік, до цього — 2014 рік. За словами представника ВМО Клер Нулліс, 2016 рік може побити навіть ці рекорди. Нулліс зазначила, що дані поки не включають грудневі значення температури.

У 2016 році показники рівня вуглекислого газу досягли нових рекордів, температура в океанах побила рекорд тепла, що призвело до поширення знебарвлення коралових рифів, повеней, періодів сильної спеки і циклонів. Наслідки були драматичними і для полюсів.

Нулліс розповіла, що температура в Арктиці була особливо високою, на початку року рівень арктичного морського льоду був дуже низьким, досягнувши рекордно низьких значень за всю історію спостережень в жовтні і листопаді. Хоча площа арктичного морського льоду в останні роки зростає, в цьому році в листопаді вона була найнижчою з цілого ряду причин.

Дані ВМО показують, що потепління в Арктиці відбувається в два рази швидше, ніж у середньому в світі. Агентство опублікувало дослідження, в якому підтвердило, що з’являється все більше наукових доказів зв’язку між екстремальними погодними явищами і антропогенною зміною клімату.

Кліматичні зміни, викликані людською діяльністю, вплинули на частоту та інтенсивність таких погодних явищ. Минулого тижня очільник Програми ООН з навколишнього середовища висловив занепокоєння у зв’язку з запереченням деякими американськими політиками наукового базису глобальних змін клімату.

 
comments powered by HyperComments