Технології

Boeing довів, що політ літаків один за одним знижує витрату палива

Boeing в ході випробувань довів ефективність польоту літаків один за одним. Раніше про намір перевірити цю теорію заявляв головний конкурент компанії — європейський концерн Airbus, пише Aviation Week.

Концепцію польоту один за одним інженери підгледіли у птахів. Птахи воліють літати в зграях з багатьох причин, але одна з головних полягає в тому, що пересуватися в групі простіше. Коли птахи шикуються в V-подібну фігуру, ті, що летять позаду зграї ловлять повітряні вихори, які порушуються крилами птаха попереду.

Польоти за аналогічною схемою тестують і Boeing і Airbus. Ідея полягає в тому, щоб підвищити ефективність польоту на далеких рейсах — перший літак в парі буде створювати висхідну тягу, а другий — користуватися нею.

Випробування, проведені Boeing, показали, що такий принцип дійсно дозволяє заощадити паливо. У спільному з FedEx тестуванні брали участь літаки Boeing 777F і лайнер ecoDemonstrator.

Другий літак летів на крейсерській швидкості на відстані 1,22 км від першого на автопілоті. Жодних результатів, окрім зниження витрат палива ecoDemonstrator, Boeing не розкриває.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button