Технології

«Цифрова реінкарнація»: людину після смерті можна перетворити в чат-бот

У Microsoft запатентували технологію, з допомогою якої померлу людину можна буде формально перетворити в чат-бот, який буде зроблений на основі інформації про померлого. Розповідаємо докладніше про незвичайний винахід.

Що таке цифрова реінкарнація в чат-бота?

Це цифрові копії живих або померлих осіб у вигляді інтелектуального цифрового співрозмовника. Вони будуть виконані у формі програми-співрозмовника, яка з’ясовує потреби користувачів, а потім допомагає задовольнити їх. Автоматичне спілкування ведеться за допомогою тексту або голосу.

Передбачається, що ідеальна програма-співрозмовник повинна пройти тест Тюрінга. Це емпіричний тест, який визначає, чи може машина мислити.

Стандартна інтерпретація цього тесту звучить наступним чином: «Людина взаємодіє з одним комп’ютером і однією людиною. На підставі відповідей на питання він повинен визначити, з ким вона розмовляє: з людиною або комп’ютерною програмою. Завдання комп’ютерній програмі – ввести людину в оману, змусивши зробити невірний вибір ».

Всі учасники тесту не бачать один одного. Якщо суддя не може сказати точно, хто зі співрозмовників є людиною, то вважається, що машина пройшла тест.

«Цифрова реінкарнація»: людину після смерті можна перетворити в чат-бот
Стандартна інтерпретація тесту Тюрінга

Навіщо потрібен чат-бот?

Цілі конкретних діалогів між людьми розрізняються. Можна просто «поговорити», а можна обговорити важливу проблему. В останні роки активно розвивається технологія спамерських пошукових роботів, які самі навчаються.

Програми, здатні розуміти окремі висловлювання користувача, утворюють клас програм з природно-мовним інтерфейсом. Наприклад, питально-відповідна система.

Створення віртуальних співрозмовників межує з проблемою загального штучного інтелекту, тобто єдиної системи (програми, машини), що моделює інтелектуальну діяльність людини.

Який принцип роботи у чат-бота?

Віртуальні співрозмовники працюють з «живою» мовою. Обробка природної мови, особливого розмовного стилю, – гостра проблема штучного інтелекту.

Як будь-яка інтелектуальна система, віртуальний співрозмовник має базу знань. У найпростішому випадку вона являє собою набори можливих питань користувача і відповідних їм відповідей. Найбільш поширені методи вибору відповіді в цьому випадку такі:

  • Реакція на ключові слова: Даний метод був використаний в Елізі. Наприклад, якщо фраза користувача містила слова «батько», «мати», «син» і інші, Еліза могла відповісти: «Розкажіть більше про вашу сім’ю».
  • Збіг фрази: Мається на увазі схожість фрази користувача з тими, що містяться в базі знань. Може враховуватися також порядок слів.
  • Збіг контексту: Часто в посібниках до програм-співрозмовників просять не використовувати фрази, насичені займенниками, типу: «А що це таке?» Для коректної відповіді деякі програми можуть проаналізувати попередні фрази користувача і вибрати найбільш прийнятні відповіді.

Як створити чат-бот з людини?

Психологічний профіль чат-бота буде формуватися на основі цілого спектра різних даних:

  • зображення
  • голос
  • Записи в соціальних мережах
  • Електронні листи
  • Повідомлення в месенджерах

По суті, будь-які форми інформації, що описують або створені потрібною людиною. На базі цих даних створюється спеціальний індекс, який і буде визначати характерні особливості «особистості» бота. Судячи з використання терміна «навчання», алгоритм буде включати нейромережі, проте безпосередньо це в заявці не вказано.

«Цифрова реінкарнація»: людину після смерті можна перетворити в чат-бот

Як реалізований сервіс?

Для завантаження інформації про людину, яку потрібно «реінкарнувати», можуть бути використані як мобільні пристрої (планшет або смартфон), так і будь-які комп’ютери. Система буде клієнт-серверною: для створення індексу, тренування бота і зберігання всіх даних планують використовувати віддалений веб-портал.

Необхідні дані можуть надаватися як зі стаціонарних комп’ютерів, так і з мобільних пристроїв.

Крім текстового чату бота, що імітує особистісні особливості конкретної людини, продуктом цього сервісу може бути двовимірна або тривимірна графічна модель людини, а також персоналізований синтезатор голосу.

Тобто «реінкарнація» буде не тільки писати як справжня особистість. Вона зможе виглядати й говорити, як потрібна людина. У заявці не уточнюється, чи призначена ця розробка для імітації живих людей або її збираються використовувати для цифрового воскресіння тих, хто вже помер.

Чат-боти померлих створювали раніше?

Так, наприклад журналіст Джеймс Влахос створив чатбот на основі всієї інформації, яку він знав про свого батька. Додаток може розповісти факти з його біографії, відповідати його голосом або співати улюблені пісні. Також «імітація» померлого родича здатна підтримувати розмову і впізнавати членів сім’ї. Все це журналіст зробив для того, щоб забезпечити йому «цифрове безсмертя».

Головне завдання журналіста полягала в тому, щоб спрогнозувати можливі реакції «цифрової копії» батька. Влахос почав з очевидних відповідей на кшталт «добре», «ясно», «забавно» та інших. Також він додав репліки на випадок непередбаченого розвитку розмови: в цьому випадку віртуальний співрозмовник повинен запропонувати змінити тему. Через кілька днів Джеймс запрограмував першу «гілку», в якій його батько каже «Привіт».

А стартап Eterni.me запропонував користувачам «вічне життя» в форматі віртуального аватара, який зможе вести чат після смерті власника. Про це повідомляє CNet.

Засновники американського стартапу Eterni.me заявили, що розробили засоби, за допомогою яких особистість може бути відтворена після смерті за допомогою цифрових технологій. Сервіс побудований навколо методики створення портрета людини на основі його діяльності в інтернеті, фотографій, електронних листів, інформації з соціальних мереж і листування з чатів.

На головній сторінці сайту говориться, що Eterni.me обробляє зібрану інформацію «з використанням складних алгоритмів штучного інтелекту, і генерує віртуальне Я користувача, аватар, який емулює особистість і може взаємодіяти з людьми».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button