Екологія

Бразилія скасовує всі заходи щодо захисту мангрових лісів

Уряд президента Бразилії Жаїра Болсонару скасував постанови, що захищають мангрові зарості та інші крихкі прибережні екосистеми. Це може привести до їх знищення, заявили екологи, назвавши ідею влади «злочином». Про це повідомляє AFP.

Image by Pixabay

Нове рішення уряду ставить під загрозу «постійні захисні зони», створені у 2002 році для збереження тропічних мангрових заростей Бразилії й чагарників піщаних дюн уздовж її атлантичного узбережжя.

Екологи попередили, що скасування правил відкриє такі землі для освоєння, що призведе до катастрофічних наслідків для їх екосистем.

«Ці райони вже знаходяться під інтенсивним тиском з боку магнатів нерухомості», – пояснює Маріо Мантовані, голова екологічної групи SOS Mata Atlantica. «Правила 2002 року принаймні захищали їх від подальшого знищення», – заявив в інтерв’ю для AFP, назвавши їх скасування «злочином проти суспільства».

Нова постанова є частиною серії спірних екологічних рішень президента з крайніми правими поглядами, який керував вирубкою лісів в тропічних лісах Амазонки і водно-болотні угіддя Пантанала з моменту вступу на посаду в січні 2019 року.

В інших рішеннях уряд також скасував постанову, що вимагає екологічних дозволів для іригаційних проєктів, і президент дозволив цементним компаніям спалювати порожні контейнери з-під пестицидів для перероблення їх в бетон, що, на думку екологів, сильно забруднює навколишнє середовище.

«Навіть коли ми є свідками рекордного екологічного руйнування Бразилії, президент Болсонару присвячує свій час сприянню погіршення ситуації, – йдеться в офіційній заяві екологічної групи Greenpeace.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button