Екологія

Льодовик Росса насправді не тане, а замерзає

Незважаючи на всі початкові припущення, вчені зіткнулися з несподіваними даними: шельфовий льодовик Росса, судячи з усього, не тане, а замерзає.

Нещодавно новозеландські кліматологи пробурили свердловину глибиною 300 метрів на шельфовому льодовику Росса.

[box type=”info” ]Цей льодовик — один з найбільших в світі, і якщо він почне танути, то рівень моря по всій Землі підніметься на три метри.[/box]

Своїм експериментом дослідники хотіли зрозуміти історію льодовика і те, що відбувається з ним прямо зараз. Вимірюючи температуру і течії під льодовиком, вони думали, що знайдуть докази танення льодовика.

Але все виявилося інакше. Вода навпаки кристалізується і замерзає. У відео, випущеному National Geographic, ви можете бачити білі точки крижаних кристалів, коли камера опускається вниз. Якби льодовик танув, то свердловина на цьому рівні мала б гладкі краї.

Вчені залишили в свердловині прилади для вимірювання течії і температури під льодовиком на наступні кілька років. Замерзання дає більш позитивну картину стабільності льодовика, але на всі питання не відповідає. NASA нещодавно підтвердила, що судячи зі знімків з орбіти, антарктичний лід з кожним роком тане все швидше, тому причини того, що конкретно відбувається на льодовику Росса, будуть зрозумілі після додаткових досліджень. Поки ж можна сказати, що ніякого катастрофічного танення льодовика нам найближчим часом не загрожує.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button