Екологія

ЮНЕСКО відмовилося вносити Великий Бар’єрний риф в список тих, хто “перебуває під загрозою”

Комітет ЮНЕСКО (установа Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури) оголосив, що він не буде включати Великий Бар’єрний риф в список пам’яток, що знаходяться під загрозою зникнення. У цей лист потрапляють об’єкти, які можуть пропасти, якщо не будуть вжиті екстрені й рішучі заходи для вирішення існуючих проблем. Варто зазначити, що на сьогодні 60% коралів Великого Бар’єрного рифа постраждали від знебарвлення, пов’язаного зі зміною клімату.

Вчені та громадські діячі були стурбовані ситуацією з Великим Бар’єрним рифом, тому вони направили офіційний лист комітету ЮНЕСКО, з проханням внести цей об’єкт в список тих, хто «знаходяться під загрозою зникнення». Дослідник океану Філіп Кусто, який також підписав лист, сказав: «За останні п’ять років відбулося відразу три серйозних події знебарвлення коралів, викликані глобальним потеплінням. Це призвело до масової загибелі коралів. Наукові докази не викликають сумнівів: Великий Бар’єрний риф в небезпеці, і прийшов час діяти! ».

Однак ЮНЕСКО відхилило пропозицію про включення Великого Бар’єрного рифа в цей список. Замість цього комітет просить представити доповідь до лютого 2022 року, в якому буде освітлено стан Великого Бар’єрного рифа і перераховані заходи, які повинні бути прийняті для забезпечення його виживання.

Генеральний директор Greenpeace Australia Pacific Девід Ріттер відреагував на це рішення, заявивши, що це «день ганьби для уряду Австралії». Консультант Всесвітньої спадщини Австралійського товариства охорони морського середовища Імоджен Зетовен заявила, що риф як і раніше знаходиться в небезпеці через «підвищення температури моря, поганої якості води і нераціональної практики рибальства».

Великий Бар’єрний риф тягнеться на 2 500 кілометрів уздовж узбережжя Австралії і є одним з семи чудес природи. Однак постійно зростаюча температура води ставить під загрозу життя коралів. Вчені вважають, що до 99% рифа може зникнути через зміни клімату до 2025 року.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments